Kadetky postupují zpátky mezi elitu!

Kadetky Mládež

Vyhrály základní část celostátní ligy, ovládly finálovou skupinu a nakonec uspěly i v kvalifikaci o postup do extraligy. Strakonické kadetky se vrací mezi elitu! Rozhodly o tom na turnaji, který se od pátku 24. do neděle 26. května konal ve strakonické STARZ hale.

BK Studánka Pardubice – BK Strakonice 57:69 (10:15, 31:32, 44:54).

Body: Kotrčová 26, Kotrcová 17, Grossová 15, Pavlíčková 7, Malířská a Polenová 2.

Pardubice jsme v základní části celostátní ligy porazili dvakrát poměrně vysoko, ale to se pokaždé zrodilo až ve třetí čtvrtině. Protože jsme celou sezonu odehráli s dvěma výrazně dlouhými hráčkami, tak jsme nevěděli, jak bude naše hra fungovat bez nich. Samozřejmě jsme neměli takový tlak do koše a také nám chyběly doskoky. Kdybychom dobře doskakovali, tak už to podle mého bylo v poločase o více bodů. To nás brzdilo… Zápas byl velmi těžký. Jednou se soupeřky dostaly do vedení, vždycky nás dotáhly, ale podstatné je, že to naše holky ustály. Dokázaly to něčím nahradit, i když Pardubice měly vyšší a fyzicky zdatnější hráčky. Byly to všechno hráčky ročníku 2008, které spolu hrály celý rok, takže byly sehranější. U nás máme ročníky 2009 a také na střídání 2010, takže v tom byl rozdíl ve fyzičnu. Dneska to podle mě vyhrál ten, kdo více dřel a bojoval.

BK Strakonice – Basket Slovanka 99:33 (25:15, 47:21, 81:26).

Body: Kotrčová 23, Zemanová 15, Sharkan 14, Pavlíčková 13, Grossová 11, Mrázová a Malířská 6, Petelová a Mlnaříková 4, Kotrcová 3.

Věděli jsme, že musíme vyhrát. Kvalita byla na naší straně a z utkání se stala exhibice. Soupeř byl však tak slabý, že jsme toho ze sebe moc vydat nemuseli. Hráli jsme s chutí a dařilo se všem.

BK Strakonice – BK Lokomotiva Karlovy Vary 44:74 (13:17, 23:38, 31:53).

Body: Pavlíčková 15, Zemanová 7, Kotrčová 6, Sharkan 5, Malířská 3, Minaříková, Mrázová, Polenová a Petelová 2.

Chtěli jsme hrát, ale cítili jsme v hlavě, že se nedokážeme dostat do toho správného drajvu. Nebylo to už naplno, protože bylo o postupujících rozhodnuto. Na některých hráčkách byla znát únava a také se projevilo, že je naše družstvo složeno z hráček ročníků 2010 a 2009, které ještě hrají takový žákovský basketbal, a protože jsme hráli kvalifikaci v kategorii U19, moc jsme toho společně nenatrénovali. Byly to takové dvě party, kdežto na Karlových Varech bylo vidět, že jejich hráčky trénují společně celou dobu. Byly propracovanější, měly více štěstí a začalo se jim dařit úplně všechno. Každopádně extraliga je vybojovaná, a to je to nejdůležitější. Přáli jsme si to celý rok a šli jsme postupnými kroky, které nebyly vůbec lehké. Chtěli jsme postoupit do finálové skupiny a vyhrát ji, aby se baráž hrála u nás doma. Všechno se nám dařilo a cíl jsme si splnili už v sobotu. Rok jsme šlapali a něco dokázali.

Připravil trenér týmu Jiří Johanes