Druhý květnový víkend patřil vrcholu sezóny pro kategorii U13. Strakonické hráčky si z Českých Budějovic odvezly skvělé 7. místo 🏀
První zápas ve skupině proti týmu KP Brno byl po celou dobu vyrovnaný, ale vedení si držely Strakoňandy. Soupeři se povedlo skóre překlopit až v poslední čtvrtině, ale na to jsme dokázaly ihned odpovědět a zápas dotáhly do vítězného konce. 👏
Nejlepší hráčkou byla zvolena Barča Šefčíková. 🏀
V pozdním večerním utkání proti favoritovi HB Basket už se na holkách projevila únava z náročného zápasu. Na obranné polovině jsme předvedly dobrý výkon, bohužel jsme měly problém se uvolnit pro balón proti agresivní a těsné obraně soupeřek. 😔
Nejlepší hráčkou zápasu byla zvolena Johy Viererová. 👏
Ve čtvrtfinále nám los přisoudil vítěze skupiny A, tedy Tygry Praha. Tento tým byl dle výsledků v sezoně jasným favoritem na titul, a tak jsme mohly jedině překvapit. Po ustrašeném začátku utkání jsme zjistily, že i s takto kvalitním soupeřem jde hrát, a nakonec jsme uhrály solidní výsledek. Na postup do bojů o medaile to však nestačilo. 🏀
Nejlepší hráčkou utkání byla zvolena Gabča Kazbundová 👏
Ve skupině o 5.-8. místo nás čekal dobře známý soupeř z Českých Budějovic. Začátek utkání byl z naší strany naprosto skvělý, kdy jsme se dostaly až do vedení 12:1. Bohužel další průběh zápasu už tak jednoznačný nebyl a soupeřky se na nás dotáhly. V poslední čtvrtině už jsme na několik rychlých košů soupeře nedokázaly zareagovat a z jihočeského derby jsme tak odešly poraženy. Za výkon ale holky zaslouží pochvalu, bojovaly do poslední chvíle 👏
Nejlepší hráčkou zápasu byla zvolena Sylva Zelenková 🏀
Nedělní den patřil souboji o konečné sedmé místo. Proti Olomouci jsme si věřily a přesvědčivě nastoupily do první čtvrtiny. Soupeř měl však druhou pětku silnější a nám se nedařilo vypomáhání v obraně. Na celém týmu byla již znát únava. Ve druhém poločasu jsme dokázaly několikrát skvěle ubránit, což bylo rozhodující. Z turnaje si tak odvážíme sedmé místo 👏
Nejlepší hráčkou zápasu byla zvolena Anet Šlapáková 🤩
Za celý turnaj byla organizátorem jako nejužitečnější hráčka týmu zvolena Gabča Kazbundová 👏
Za mistrovství bych chtěla pochválit celý tým. Mladší holky měly v nohách již jedno odehrané mistrovství, což ale na jejich energii nebylo znát. Starší hráčky tým několikrát podržely ve vyrovnaných pasážích hry. V několika zápasech dostaly herní prostor všechny hráčky z lavičky a většina z nich dokázala i skórovat. 👏
Velké díky patří také všem rodičům, sourozencům, prarodičům a spoluhráčkám z klubu, že si našli čas a přijeli do Českých Budějovic zafandit. 🤩
Pořadateli děkujeme za skvělé zorganizované mistrovství 👏
Věřím, že si holky odvezly spoustu zážitků a navázaly nová přátelství s hráčkami jiných klubů. Pro některé z nich to byla rozlučka s minižákovskou kategorií. 🤩
Jsem ráda, že jsem tuto partu holek mohla tři roky vést a i já si odnáším spoustu vzpomínek na celý život. Děkuji mé asistence Breibi, za velkou pomoc během celých tří let. 🤩
Holky, přeji vám hodně štěstí v budoucí basketbalové kariéře, hlavně, ať vám basket vždy přináší radost. 🤩
Bodovaly a hrály:
Kazbundová Gabča 46, Šefčíková Barča 33, Viererová Johy 28, Šlapáková Anet 19, Zemanová Eli 12, Holovská Andělka 10, Jeništová Klárka 9, Zelenková Sylva 8, Zelenková Laura 7, Bálková Áďa 4, Kučerová Bety 4, Tomanová Klárka 4, Srbová Eli 2, Mašková Lucka 2, Minaříková Péťa.
Připravila trenérka Nikola Drnková
