Sobota 30. května patřila ve Strakonicích vzpomínce na Miroslava Vondřičku, jednu z nejvýznamnějších osobností místního basketbalu. Sportovní hala v Máchově ulici byla při příležitosti jeho nedožitých 93. narozenin slavnostně přejmenována na Sportovní halu Miroslava Vondřičky.
Celodenní program nabídl mládežnická basketbalová utkání, výstavu fotografií, historické kroniky, tematické bannery i promítání archivních materiálů. Návštěvníci si mohli připomenout život a práci trenéra, který vychoval stovky hráčů a hráček.
Slavnostního aktu se zúčastnila řada významných hostů včetně bývalé reprezentantky Evy Horákové Němcové, předsedy České basketbalové federace Zdeňka Břízy, starosty Strakonic Břetislava Hrdličky, senátora Tomáše Fialy nebo prvního náměstka hejtmana Tomáše Hajduška. Prostřednictvím videopozdravu zavzpomínal na Miroslava Vondřičku také jediný současný český hráč NBA Vít Krejčí.
Silným okamžikem bylo vytvoření obřího srdce přímo na palubovce za účasti rodiny Miroslava Vondřičky, bývalých hráček, trenérů i široké veřejnosti. Následovalo společné zazpívání jeho oblíbené písně Já mám svou panenku v Roudnici.
Součástí programu byla také dražba basketbalových bot Víta Krejčího. František Bálek ze Straky Family je vydražil za 7 000 korun, senátor Tomáš Fiala následně částku navýšil na 10 000 korun. Výtěžek poputuje dětem z BK Strakonice ze sociálně slabších rodin.
Akci společně uspořádaly BK Strakonice, město Strakonice, Pivovar Strakonice 1649 a Národní basketbalové muzeum. Záštitu nad ní převzali jihočeský hejtman Martin Kuba se svými náměstky Tomášem Hajduškem a Davidem Štojdlem.
