Strakonické basketbalistky na Žabinách stovku neubránily

Uncategorized

Po delší odmlce se zapojily do kolotoče basketbalové Renomia ŽBL i hráčky BK Strakonice. Zamířily na palubovku fovorizovaných Žabin Brno.

Žabiny Brno – BK Strakonice 109:45 (28:15, 54:28, 82:37)

Body Strakonic: A. Rosecká 12, N. Horsáková 11, M. Jánská 7, L. Vydrová 6, A. Junková 5, M. A. Machytková a B. Vorlová 2. Trestné hody: 24/10:12/10. Trojky: 22/7:20/5. Doskoky: 45:22. Ztráty míčů: 24:36. Osobní chyby: 18:18.

Ve vyrovnaném úvodu zápasu se dokonce strakonické hráčky dostaly jednou do vedení (4:6). Pak však již převzaly otěže hry do svých rukou domácí favoritky a postupně své vedení navyšovaly. Po první čtvrtině vedly Žabiny o 13 bodů. Ve druhé čtvtině byl obraz hry stejný, na koš Strakonic domácí hráčky odpověděly sérií dobrých zakončení a dál své vedení navyšovaly.

Do druhého poločasu bylo jasné, že budou mít Strakoňandy problém udržet domácí skóre pod stovkou. Brňanky však zvyšovaly skóre s železnou pravidelností a před poslední čtvrtinou již na jejich kontě nastřílených bodů svítilo 82. Hráčky Žabin nenechaly basketbalistky od Otavy nadechnout ani v závěrečném dějství a nakonec braly výhru 109:45.