Starší žákyně skončily v extralize třetí

Mládež Starší žákyně

Starší žákyně ze Strakonic obsadily v áčkové skupině extraligy třetí místo, bilanci měly devět výher – pět porážek. Teď je čeká vrchol sezony v podobě mistrovství České republiky.

Karlovy Vary – BK Strakonice 54:47.

Bodovaly a hrály: Pavlíčková Karolína 21, Košáková Eliška 11, Kotrcová Karolína 10, Vodvřáková Kristýna, Malířská Tereza 2, Veselková Lucie 1.

Po cestě do KV nás před Plzní postila nepříjemná situace, kdy jedno z vozidel mělo dopravní nehodu a posádka musela na vyšetření do nemocnice, a tak jsme do Varů přijely pouze se šesti hráčkami. Bohužel se strakonickým děvčatům nepodařilo zachytit začátek utkání a po první čtvrtině prohrávaly o deset bodů, tento bodový rozdíl se držel po zbytek střetnutí. V závěru zápasu našly hráčky od Otavy ještě zbytky sil a pokusily se zvrátit výsledek, bohužel domácí měly v koncovce více štěstí. I taky si strakonické žačky zaslouží velkou pochvalu, jak se s prožitou situací dokázaly vyrovnat a odehrát vyrovnané utkání.

BC Slaný – BK Strakonice 46:84.

Bodovaly a hrály: Kotrcová Karolína 29, Pavlíčková Karolína 16, Karoľová Michaela 10, Kotrčová Linda 9, Košáková Eliška 7, Grossová Karolína 6, Vodvářková Kristýna 5, Malířská Tereza 2.

Pozdní čas utkání nebyla jediná nedělní komplikace, co nás při utkání čekala. V plánovaný čas začátku utkání nebyli přitomní rozhodčí, a tak po dalším marném čekání na jejich příjezd se rozhodcovské role ujaly oba trenéři. Po pár minutách hry se konečně rozhodčí dostavily a trenéři se mohli vrátit ke své obvyklé činnosti. Hráčky od Otavy převyšovaly domácí žačky ve všech herních činnostech. V utkání si mohly vyzkoušet různé druhy obrany a na druhé polovině hřiště se jim kromě střelby dařily i krásné útočné kombinace.

Tímto pohodovým výsledkem zakončily strakonické žačky letošní pouť žákovskou ligou a v konečném pořadí skupiny A jim patří krásné třetí místo, které je vstupenkou na MČR v Lounech, kde se ve čtvrtfinále střetneme v pátek 28. dubna od 13.15 s družstvem Studánka Pardubice. Věříme, že nás do Loun přijedete v hojném počtu podpořit.

Připravil trenér týmu Jakub Mužík