Nejmladší minižačky jsou páté nejlepší v ČR!

Minižákyně

Nejmladší minižákyně BK Strakonice se od pátku 26. do neděle 28. dubna zúčastnily Národního finále v Karlových Varech, kde dokázaly splnit předem daný cíl. Ve dvanáctičlenném startovním poli obsadily konečnou pátou příčku.

Utkání v základní skupině:

BK Strakonice – BŠ Tygři Praha 66:43 (17:10, 30:20, 49:33).
Úvodní utkání skupiny nebylo vůbec jednoduché.Soupeř spoléhal na individuální výkony svých dvou nejlepších hráček. My jsme však hráli kolektivnější basketbal a zaslouženě si připsali první výhru.

BK Strakonice – Dbak Plzeň 69:38 (28:4, 37:13, 58:23).
Ve druhém utkání ve skupině jsme narazili na slabšího soupeře, a proto si mohly dostatečně zahrát všechny hráčky. Vítězství nám zajistilo 1.místo ve skupině.

Čtvrtfinále:

BK Strakonice – ŠBK Sadská 54:74 (15:13, 32:35, 45:51).
Čtvrtfinále je vždy utkáním pravdy a cestou k medaili. Nám los přisoudil soupeřky ze Sadské (pozdější vítěz NF). Utkání bylo od počátku bojovné a velmi napínavé. Tři čtvrtky jsme hráli vyrovnanou hru, škoda byla velkého množství neproměněných trestných hodů (22/6). V poslední části utkání nám došly fyzické síly a nedokázaly jsme již čelit rychlé a tvrdé hře Sadských vos.

Skupina o 5. – 8.místo :

BK Strakonice – BK Loko Karlovy Vary 45:35 (16:5, 30:16, 37:29).
Do utkání jsme výborně vstoupili a brzy vedli 7:0. Hráli jsme dobře a soupeřky téměř k ničemu nepustili. V druhém poločase jsme však polevili, udělali několik zbytečných chyb, po kterých se soupeřky chytly, dotáhly na rozdíl šesti bodů a schylovalo se k dramatu. V závěru však kapitánka Eliška Košáková výborně ubránila soupeřovu nejlepší hráčku, v útoku nás podržela Kája Grossová a Kája Pavlíčková a utkání jsme úspěšně dohráli.

O 5. místo:

BK Strakonice : BŠ Tygři Praha 33:32 (12:5, 16:13, 27:24).
V utkání o konečné pořadí jsme se střetli se známými soupeřkami ze základní skupiny. Vstup se nám podařil, výborně hrála Tereza Malířská ( nastoupila se sebezapřením s nevolností ). V závěru prvního poločasu jsme si však nechali dát po chybách v obraně zbytečné koše a soupeř se bodově dotáhl. Druhý poločas byl bojem o každý míč, příliš košů nepadalo. Konec utkání byl infarktový. Při vyrovnaném skóre střílela těsně před koncem dva trestné hody Karolína Kotrcová, druhý proměnila a zajistila nám konečné 5.místo.
Bodovaly a hrály :

Body: Kotrčová Linda 46 (vyhlášena nejužitečnější hráčkou týmu BK Strakonice ), Pavlíčková Karolína 46, Vodvářková Kristýna 36, Malířská Tereza 35, Kotrcová Karolína 26, Košáková Eliška 23, Topinková Natálie 13, Grossová Karolína 11, Veselková Lucie a Karoĺová Michaela po 10, Žáková Alena 5, Baloušková Julie a Malířská Kateřina po 3, Petelová Lucie 2, Zemanová Kateřina 0.