Juniorky si na úvod sezony připsaly doma dvě porážky

O posledním zářijovém víkendu vstoupily do nové sezony extraligové juniorky, které hostily soupeře z východu Čech. Obě partie byly vyrovnané, ale nakonec se štěstí přiklonilo k soupeřům…

BK STRAKONICE – BK Loko Trutnov 60:67 (30:42).

Střelci: B. Suchanová 20, K. Votavová 9, A. Junková 8, T. Soukupová 6, S. Vadlejchová, K. Hauserová po 5, K. Baloušková 3, M. Jánská, L. Čadková po 2.

BK STRAKONICE – Sokol Hradec Králové 67:68 (38:39).

Střelci: T. Soukupová 15, A. Junková 14, B. Suchanová 12, K. Votavová 10, S. Vadlejchová 7, L. Čadková 5, M. Jánská, K. Baloušková po 2.

Komentář trenéra Petra Martínka: “V sobotním utkání s papírovým favoritem letošní extraligy juniorek jsme  předvedli nebojácný a agresivní basketbal s řadou moderních prvků, které postupně začleňujeme do naší hry. V průběhu celého utkání jsme se snažili o maximální agresivitu na hráčku s míčem. Z tohoto tlaku pramenily i ztráty soupeřek /poměr 15/25/, které nás stále drželi v boji o co nejlepší výsledek. V poločase jsme prohrávali o 12 bodů /30:42/. V druhém poločase jsme tempo ještě navýšili a soupeřky z Trutnova v některých chvílích nevěděly, kam tzv. dřív skočit. Tuto čtvrtinu jsme ovládli v poměru 17:8 a dostali se na dostřel 3 bodů /47:50/. V posledním dějství se hra přelévala ze strany na stranu. Ve STARZ aréně se doslova bojovalo o každý míč. I přes enormní úsilí všech strakonických děvčat si favorit závěr zkušeně pohlídal. Vítězství však získal až po tuhém boji a v samotné koncovce. Strakonická děvčata se během utkání prezentovala výbornou hrou. Některé akce zvedly i diváky ze sedadel. V nedělním dopoledni před Václavskou poutí do domácí STARZ arény zavítalo družstvo Sokola Hradce Králové. Střet dvou atleticky disponovaných týmů v samotném závěru zvládly lépe soupeřky z Hradce Králové. V průběhu celého utkání se družstva střídala ve vedení. V poločase svítil stav na ukazateli 38:39. V samotném závěru jsme sice ještě 20 vteřin před koncem vedli o 2 body 65:63, poté jsme však neproměnili nájezd a soupeřky po chybě v komunikaci dokázaly úspěšnou trojkou otočit skóre ve svůj prospěch. Závěrečná střela 2 vteřiny před koncem základní hrací doby nepropadla obroučkou.  Obrovská škoda i zklamání zavládlo v srdcích hráček, trenérů i přítomných diváků. I přes dvě prohry /z nichž ta druhá hodně mrzí/ – panuje z výkonu domácích basketbalistek spokojenost. Způsob hry, předvedené výkony /v obraně i útoku/, zapojení všech 11 hráček do utkání jsou příslibem do dalších utkání nejen pro kategorii juniorek. Všechny hráčky odevzdaly maximum a zaslouží poděkování. Sice po dnešní prohře jsme smutní a zklamaní, ale věřím, že se vše v lepší obrátí. Holky hrály jste SKVĚLE.“

Statistická data:

ztráty                                    15/25 Trutnov                                  14/21 Hradec Králové

doskoky                              37/48 Trutnov                                  40/49 Hradec Králové

střelba –celkem          67/25 – 54/19 Trutnov                      76/27 – 60/26 Hradec Králové

asistence                         15/8 Trutnov                                     13/7 Hradec Králové

TH                                        13/7 – 36/26 Trutnov                     10/7 – 22/13 Hradec Králové

Zisky                                     12/7 Trutnov                                    17/5 Hradec Králové