Ze Slavie bohužel s jasnou porážkou

Poprvé v novém ročníku padla stovka, kterou nenastřílely šampionky z USK Praha. Povedlo se to jinému týmu z hlavního města, když Slavia doma přehrála BK Strakonice – U19 Chance 116:60. Ještě v první čtvrtině strakonický celek v Edenu výborně střílel a prohrával jen o devět bodů, pak ale přišla bodová série domácích hráček a díky čtvrtině 28:11 Jihočeškám odskočily do šestadvacetibodového vedení. Od té doby už Pražanky zápas kontrolovaly a stobodovou hranici už překonaly pět minut před koncem.

Nejlepší střelkyní utkání byla s 23 body Slávistka Ines Corda, na dvacet bodů se dostala Richelle Van der Keijl.

BK Strakonice – U 19 Chance vedla s 16 body Kateřina Galíčková, třináct bodů přidala Karolína Fadrhonsová.

Pro lepší výsledek nás limitovalo vysoké číslo v kolonce ztrát a na můj vkus nepoměr mezi osobními chybami domácích a našich hráček.

Komentář trenéra Petra Martínka: ”Do hlavního města jsme odcestovali bez dvou opor – rozehrávačky Kristýny Tomšovicové a nemocné Šárky Jozové. S naším nově vznikajícím družstvem jsme s domácími hráčkami drželi krok pouze v úvodní desetiminutovce. V útočné fázi jsme kombinovali tak, jak bychom si přáli v dalších utkáních ŽBL. Myslím si, že vzájemná spolupráce v útočných činnostech hráček nově vznikajícího družstva na hřišti, komunikace i střelecká potence byla v této části utkání na správné vlně. Škoda, že v samotném závěru 1. čtvrtiny jsme vyrobili jednoduché chyby, které Slávistky okamžitě potrestaly. Od 2. čtvrtiny domácí hráčky převzaly otěže ve vývoji utkání. Zcela a naplno se projevila jejich výšková převaha /doskoky 26 – 47/ zahraničních hráček /počet 3, celkových 5/ zejména v pozicích pod košem. I přes výraznou snahu hráček Strakonic i střídáním obranných systémů se nám nepodařilo zastavit útočné choutky Slávistek. Pro lepší výsledek nás limitovalo i vysoké číslo v kolonce ztrát a na můj vkus nepoměr mezi osobními chybami domácích a našich hráček. Chtěli bychom si z tohoto utkání vzít pozitivní věci z 1. čtvrtiny a navázat na ně ve čtvrtečním utkáním 17.10.2019 s Lokomotivou Trutnov.“