Z venkovních palubovek radost z výhry juniorky nepřivezly

USK Praha – BK STRAKONICE 81:46 (28:10, 56:23, 71:32).

Body: B. Suchanová 16, T. Soukupová, M. Jánská po 7, K. Votavová 6, L. Čadková, S. Svobodová po 4, J. Chylíková 2

Studánka Pardubice – BK Strakonice 80:58 (20:19, 33:36, 56:42).
Body: M. Jánská 16, T. Soukupová 10, B. Suchanová 9, J. Chylíková 8, K. Votavová 7, A. Stiborová 4, S. Vadlejchová, T. Nepodalová po 2.

Hodnocení trenéra Petra Martínka: „V sobotním utkání jsme v Praze zajížděli na hřiště mistrovského celku USK Praha /po čtyřech kolech vévodí extraligové tabulce/. Museli jsme se vyrovnat nejen s velkým prostorem sportovní haly Na Královce, tvrdými obroučkami, ale především s výškovou převahou soupeřek na všech postech. Od počátku utkání jsme se potýkali s enormní agresivitou soupeřek z hlavního města. Favorit držel pevně otěže ve vývoji utkání i skóre. V první čtvrtině nám dovolil pouhých 10 bodů. Postupně navyšoval skóre. Až v posledním dějství jsme se s nastoleným tempem dokázali vyrovnat a korigovat tak jasný výsledek na konečných 46:81. V nedělním utkání jsme nastoupili v Pardubicích proti místnímu týmu BK Studánka. V prvním poločase jsme byli jasně lepším týmem ve všech herních činnostech. Výborně jsme bránili /domácí hráčky jsme udrželi na 33 bodech/, v útočných kombinacích jsme dokázali využít chyb domácích. Na ukazateli svítil v poločase stav 33:36. V druhém poločase nastal však zcela neuvěřitelný „krach na útočné polovině“ /v této části jsme dokázali vsítit pouhé tři dvoubodové koše/. Vytvořili jsme si sice „volné“ střelecké pozice, které jsme ovšem nedokázali proměnit. Soupeřky se naopak těžkými /mnohdy i přes dobře bránící hráčky Strakonic/ střelami dokázaly úspěšně prosadit. Vlivem frustrace z narůstajícího náskoku soupeřek z Pardubic jsme kupili i jednoduché ztráty a chyby, které soupeřky rychlými protiútoky trestaly. Těžko jsme se vyrovnávali i s kombinací obranných systémů. K tomu ještě přibyl fakt, že se domácí hráčka Zuzana Šitancová chytla střelecky /3/3 z perimetru a úspěšné nájezdy/. V prvním poločase ji skvěle odradilo od hry duo Sára Vadlejchová a Michaela Jánská. V posledním dějství jsme se pokusili o „basketbalový zázrak“. Riskovali jsme a i přes enormní snahu nám celoplošný presink nevyšel dle našich představ. Obrannou agresivitou na útočné polovině jsme donutili soupeřky ke ztrátám, ale zpravidla jsme nabídnutou šanci nedokázali úspěšně zúročit. Škoda v dnešním utkání jsme byli „horší“ pouze ve 3. čtvrtině a tento výpadek zejména střelecký nás stál lepší výsledek.“