Regionální výběr přivezl z Hradce Králové sedmé místo

Mladší žákyně

V termínu 20. až 22. prosince se v Hradci Králové uskutečnil turnaj regionálních výběrů dívek kategorie U 14 (ročník narození 2006). Družstvo z jihočeské oblasti tvořily hráčky:

ze Strakonic – Anastázie Pešková, Nella Bernasová, Klára Petelová a Jolana Policarová

z Pelhřimova – Ivana Zaňáková, Lucie Viktorová, Adéla Kölblová, Veronika Lášová, Barbora Veselá a Eliška Coufalová

z Českých Budějovic – Andrea Hřavová

z Tábora a přilehlého okolí – Borotín u Tábora – Zuzana Čížková a Barbora Svátková

 

Jihočešky byly rozlosovány do skupiny A společně s týmem z Východních Čech, Středních Čech a Jižní Moravy. S výše uvedenými týmy se postupně střetly v krásné sportovní hale na Eliščině nábřeží v Hradci Králové, kde hrají své basketbalové soutěže Hradecké Lvice. Ve skupině B se setkala družstva Severní a Střední Moravy, Prahy, Severních Čech a Západních Čech.

 

Výsledky:

Jižní Čechy – Východní Čechy 56:85

Jižní Čechy – Střední Čechy 67:45

Jižní Čechy – Jižní Morava 44:49

malé semifinále: Jižní Čechy – Západní Čechy 47:79

v boji o konečné 7. místo Jižní Čechy – Střední Čechy 69:58

 

střelkyně:

A. Pešková 68, N. Bernasová 41, K. Petelová 38, I. Zaňáková 20, V. Lášová 19, A. Kölblová 18, B. Veselá, L. Viktorová po 15, B. Svátková 14, Z. Čížková 12, A. Hřavová 9, E. Coufalová 8, J. Policarová 6.

 

V jednotlivých utkáních v letošním roce 2019 i přes konečné 7. místo basketbalistky Jižních Čech byly soupeřkám minimálně vždy poločasově naprosto vyrovnaným soupeřem /s týmem Východních Čech, který se stal pozdějším vítězem, sehrály 2. poločas remízou 36:36, utkání malého semifinále s týmem Západních Čech skončilo v poločase výsledkem 33:36/. Dokonce s týmem Jižní Moravy holky z Jižních Čech bojovaly o možnost postoupit do finálové čtyřky. Konečná prohra o 5 bodů v poměru 44:49 po naprosto vyrovnaném průběhu utkání, které se rozhodlo až v průběhu 3. čtvrtiny, kdy soupeřky šťastnými střelami překlopily výhru /24:37/ na svou stranu a nás odsoudily k bojům ve skupině o 5.-8. místo. Dvě suverénní výhry nad týmem Středních Čech nás dovedly ke konečnému 7. místu.

„Hráčky Jihočeského výběru i přes nelichotivé umístění však musím za předvedené výkony, enormní bojovnost, soudržnost i partu a snahu vždy dosáhnout nejlepšího výsledku v utkání pochválit,“ zmínil jeden z trenérů jihočeského týmu Petr Martínek.

Vyzdvihnout lze týmovou souhru a týmového ducha. Z individuálních výkonů lze trenéry /Petr Martínek a Radka Drnková/ vyzdvihnout Anastázii Peškovou – autorku 68 bodů, Nellu Bernasovou, Kláru Petelovou /všechny BK Strakonice/ a Barboru Veselou, Ivanu Zaňákovou a Adélu Kölblovou /BK Sojky Pelhřimov/, které se postupně rozehrály k vynikajícím výkonům.

Pozoruhodné a chvályhodné z hlediska podpory byla každodenní účast “pelhřimovského JIRKY” /viz foto/ na každém utkání týmu Jižních Čech. Moc děkujeme za povzbuzování a podporu!!!