Drtivá prohra s euroligovým ZVVZ USK Praha

ZVVZ USK Praha – BK Strakonice – U19 Chance 155:35 (36:3, 41:8, 40:8, 38:16).

Soutěž: RENOMIA ŽBL, ročník 2019/20, Základní část, 18. kolo Datum: 22.02.2020, 17:00 Místo: SH Královka, Praha 7, Nad Královskou oborou 51 GPS:50.10133910 14.41631990 Rozhodčí: Petr Baudyš, Jan Musil, Matěj Barták Komisař: Jiří Smetana

Střelci: K. Fadrhonsová 12, S. Růžková 8, E. Petrušková 5, K. Kuncipálová 4, A. Stiborová, T. Nepodalová, A. Rosecká po 2

Drtivou výhru si v posledním kole připsaly mistryně z USK Praha, když dokázaly doma rozstřílet Strakonice 155:35. Výhra je pro ně překonáním klubového rekordu v nastřílených bodech i rozdílu ve skóre (120 bodů), který stanovily v šestém kole letošního ročníku výhrou 141:34 nad Trutnovem. Takové skóre nebylo na jedné straně v lize přes 13 let, kdy podobně kraloval Gambrinus Sika Brno.

K debaklu nakročily Pražanky hned od úvodních minut, když daly prvních devatenáct bodů zápasu a téměř pět minut nedovolily Strakonicím ani koš. Náporu domácích velela bodová suverénka letošní sezóny Američanka Brionna Jones, která za necelých jedenatřicet minut na hřišti zvládla vylepšit svůj vlastní ligový rekord z úvodu letošní sezóny na 56 bodů, navíc přidala i 16 doskoků a šest zisků. Doplnila jí čtveřice dvouciferných spoluhráček. Poražené hráčky měly jen 12 úspěšných pokusů z pole celkem a vedla je dvanáctibodová bodová Karolína Fadrhonsová.

Pražanky jsou jako nejlepší tým základní části vynechány z nadstavby a čeká je ve středu poslední duel základní části Euroligy. V ŽBL naskočí znovu až do play-off ve čtvrtfinále proti osmému týmu. Strakonice naskočí do jednokolové nadstavby týmů z 6. až 10. místa.

komentář trenéra Petra Martínka: “Do jednoho z nejtěžších utkání /vzhledem ke kvalitě soupeře/ Renomie ŽBL jsme vstupovali bez zraněné Aleny Jeništové a kapitánky-rozehrávačky Kristýny Tomšovicové. Utkání jsme v „malé sestavě“ nezvládli. Věděli jsme, že to bude nesmírně těžké utkání. V tomto utkání jsme ovšem nepodali takový výkon, který jsme dokázali předvést v listopadu v domácí aréně. Až s přílišným respektem jsme přistupovali k hráčkám i celkově k tomuto utkání. Dnes nám chybělo i větší odhodlání“.