TV duel nakonec vyzněl pro Slovanku

80. Slovanka MB – BK Strakonice – U19 Chance 80:60 (27:12, 45:29, 58:45).

Střelci: A. Rosecká 16, K. Fadrhonsová 15, S. Růžková 12, E. Petrušková 8, K. Tomšovicová 5, A. Stiborová 3, Š. Jozová 1.

Soutěž: RENOMIA ŽBL, ročník 2019/20, Základní část, 16. kolo Datum: 12.02.2020, 17:00 Místo: Sportovní hala Ml. Boleslav, Mladá Boleslav, U Stadiónu 1322 GPS:50.42633250 14.91237540 Rozhodčí: Michal Perlík, Michaela Scholzová, Martin Svoboda Komisař: Zdeněk Ringsmuth

Kamery štábu RENOMIA ŽBL zavítaly poprvé v této sezóně do Mladé Boleslavi, aby sledovaly tamní Slovanku při výhře nad strakonickým U19 Chance 80:60. Domácí tým bojuje o postupovou pozici pro play off a proti poslednímu celku tabulky naplňoval svou roli hned od začátku zápasu. Po třech minutách byl stav 11:2 pro domácí, o minutu později z toho bylo po trojce Ondrouškové poprvé o deset a po první čtvrtině už to bylo o patnáct. Strakonice pak zvládly solidně prostřední dvě čtvrtiny, i zlepšený výkon jim ale přinesl jen udržení stejného rozdílu ve skóre. V poslední čtvrtině pak Slovanka znovu přitlačila a utekla na konečný rozdíl.

Výhru domácím pomohla vystřílet skvělým výkonem Petra Malíková, která zapsala kromě 21 bodů i po sedmi doskocích a asistencích, třináct bodů přidala Andrea Ondroušková. Poražené vedla Anna Rosecká s 16 body a Karolína Fadrhonsová s 15.

komentář trenéra Petra Martínka: “Do Mladé Boleslavi jsme nakonec odcestovali bez zraněné klíčové podkošové hráčky Aleny Jeništové. Náš tým chtěl vstoupit do utkání „v malé sestavě“ především pak s agresivním pojetím, důrazem v osobních soubojích i skvělým odstavováním. V první čtvrtině jsme ani jednu z výše uvedených činností nezvládli. Zcela jsme propadli na doskoku /5-19/. Měli jsme i hrozivé procento úspěšnosti střelby /16/3 – 18,8 %/. První desetiminutovku jsme nakonec prohráli v poměru 12:27. Postupem času jsme se v jednotlivých herních činnostech basketbalistkám Slovanky Mladá Boleslav zcela vyrovnali. Začali jsme kombinovat v útoku a podařilo se nám snížit i vytvořený náskok. Školáckými chybami jsme se sami připravili o lepší výsledek těsně před poločasem. V samotném závěru 2. čtvrtiny – 26:40 – /0:5/ tak hráčky Slovanky odcházely do kabin za stavu 45:29. Po příchodu ze šaten jsme Slovanku zaskočili /proměnili jsme tři trojky v řadě/ a dokázali jsme týmovou hrou /i přesnou střelbou/ snížit náskok na 38:47. V této části jsme se zlepšili v obraně /zejména na doskoku/. V dalším průběhu, ale soupeřky náš tlak zastavily. Pohodlně si i přes naši enormní snahu vybudovaný náskok z první desetiminutovky pohlídaly. Dnes se utkání rozhodlo v první desetiminutovce. Je to velká škoda, neboť naše basketbalistky nebyly horší. Do utkání jsme vstoupili naprosto nekoncentrovaně /5. minuta 4:14/. V detailech herních činností jsme však vždy, když jsme se nadechli, vyrobili specifické jednoduché ztráty, které nás vždy psychicky srazili zpět do kolen.“