Trenér Martínek: Předvedli jsme impozantní výkon

I. liga žen

BK Strakonice – U19 Chance – BK Žabiny Brno 66:105 /24:29,45:55,53:76/

Střelci: K. Fadrhonsová 17, A. Rosecká 14, K. Kuncipálová 7, A. Stiborová, E. Petrušková po 6, T. Soukupová, B. Suchanová po 5, K. Tomšovicová 4, H. Kuncipálová 2

Soutěž: RENOMIA ŽBL, ročník 2019/20, Základní část, 17. kolo Datum: 14.02.2020, 18:15 Místo: STARZ aréna, Strakonice, Máchova 1113 GPS:49.26649750 13.89558220 Rozhodčí: Veronika Vávrová, Dominik Výborný, Jan Renc Komisař: Petr Peška.

Povinnou výhru si odvážejí ze Strakonic basketbalistky brněnských Žabin, které na palubovce U19 Chance zvítězily 105:66. Výsledkově hladká výhra se ale nerodila vůbec lehce, když domácí Jihočešky zvládly velmi dobře první poločas. V úvodu zápasu dokonce několik minut vedly a po 20 minutách ztrácely jen deset bodů. Zlom nastal až ve třetí čtvrtině, kdy probrané Žabiny dovolily soupeřkám jen osm bodů a ve čtvrté čtvrtině nalomeného soupeře dorazily. Brňanky si tak upevnily čtvrtou příčku v tabulce.

Výhru favoritkám vystřílela pětice dvouciferných střelkyň v čele se 17 body Michaely Vondráčkové, čtrnáct bodů přidala Anežka Kopecká. Dvě nejlepší střelkyně Strakonic daly také sedmnáct a čtrnáct bodů, Karolína Fadrhonsová doskočila k 17 bodům i 10 míčů, Anna Rosecká se blýskla třemi trojkami.

Komentář trenéra Petra Martínka: “Dnes jsme znovu nastoupili bez zraněné Aleny Jeništové a Simony Růžkové /plnila si hráčské povinnosti v mateřském oddíle/. S týmem, který vyhrál v lednu v Kutné Hoře finále ČP 2020 jsme odehráli vynikající duel. Zejména v prvním poločase jsme se s brněnskými Žabinami vyrovnali prakticky ve všech herních činnostech. Bylo to v této fázi oboustranně zajímavé i divácky atraktivní utkání. Týmy se střídaly ve vedení, bylo to rychlé utkání. Těsně před poločasem soupeřky odskočily na dvouciferný polštář v poměru 45:55. Nás do této chvíle zdobil výborný pohyb na hřišti /bojovnost/, vynikající střelba /střelba celkem 38/18 47,4 %/ a i přes výškový handicap výborný doskok /18-19/. V druhém poločase Žabiny zagresivnily obrannou fázi a nám tlak vytvářený na hráčky činil v útoku zčásti obtíže. Střelecký výpadek na konci 3. čtvrtiny nás stál lepší výsledek /v 25. minutě utkání stav 51:64/ a k tomu jsme vyprodukovali velké množství ztrát. Nevzdali jsme se, holky bojovaly až do samotného závěru. V závěrečné pětiminutovce nás soupeřky ze Žabin přehrály agresivitou pod košem i rychlým přechodem do útoku. Poslední dějství skončilo v poměru 13:29. Žabinám gratuluji k výhře, ale dnes je potřeba pochválit naše basketbalistky za předvedený výkon. Rozdíl ve skóre /39 bodů/ je pro nás až příliš krutý. Předvedli jsme impozantní výkon zejména v prvních 25 minutách utkání. V určitých pasážích utkání jsme hráli tak, jak bychom se chtěli prezentovat v dalších kolech soutěže.“