Rozhodně nechci končit, říká o projektu Basket.pomáhá Julia Reisingerová

I. liga žen

Krásný zápas navíc ještě pro dobrou věc se v sobotu prvního srpna odehrál ve sportovní hale STARZ ve Strakonicích. Speciální exhibici v podobě charitativního zápasu zde hostily matka a dcera Reisingerovy, dvě strakonické basketbalové osobnosti. Bývalá ostrostřelkyně Petra vedla tým Legend, její dcera Julie, která v současnosti válí ve Španělsku, byla kapitánka týmu Mladých pušek. Zápas se nakonec nedočkal vítězného týmu, spokojení byli ale všichni.

 

„Hala byla velmi slušně zaplněná, což nám všem pomohlo k tomu, abychom si to užili. Diváci dělali atmosféru. Super bylo, že se zapojily holky z místního klubu, abychom si mohly odpočinout,“ usmívá se pořadatelka Julia Reisignerová.

 

Zápas, jehož úvodní rozskok obstaral starosta Strakonic Břetislav Hrdlička, skončil remízou 56:56, což je u charitativní exhibice ideální. Ani jeden z týmů tak neodcházel zklamaný. „Byla to zasloužená, i když nečekaná remíza, na ničem jsme se nedomluvili,“ tvrdí reprezentační pivotka.

 

Kromě rodiny Reisingerových měl zápas také spoustu dalších hvězd, jako třeba vicemistryně světa Kateřinu Elhotovou a Ilonu Burgrovou, mistryni světa v basketbalu 3×3 Terezu Vorlovou nebo i současné reprezentantky Veroniku Voráčkovou, Renátu Březinovou, Sarah Beránkovou, Kristýnu Brabencovou nebo Terezu Vyoralovou.

 

„Nejvíc asi zářila Čaki,“ vyzdvihla Reisingerová střelecké schopnosti čerstvé Basketbalistky roku Kateřiny Elhotové. „Je trojkařka, takže střely jí tam lítaly, jak nic. Musím ale přiznat, že Ilča Burgrová s mamkou si dělaly pod košem, co chtěly. Jsou to přeci jen legendy a basket se nezapomíná,“ dodává Reisingerová.

 

Po třetí čtvrtině zápasu probíhala první dražba dresů na pomoc dětem ze sociálně slabých rodin v rámci neziskové organizace Basket pomáhá. Dražily se dresy obou kapitánek Reisingerových, které dohromady vydělaly přes pět a půl tisíce korun.

 

„Projekt je dlouhodobý, takže čísla z první akce úplně nepočítáme. Na transparentním účtu je myslím kolem 14 tisíc a na akci jsme vybrali kolem 25 tisíc, což je skvělé. V úterý spouštíme dražbu dalších dresů, která už bude online,“ odhaluje Reisingerová možnost vydražit dresy reprezentačního tria Jan Veselý, Vojtěch Hruban a Tomáš Vyoral.

 

Akce je podle autorky projektu jednou z mnoha a už teď přemýšlí, jaká další událost v rámci neziskovky Basket pomáhá proběhne.

 

„Rozhodně s tím nechci skončit. Už teď máme dvě holčičky ve Strakonicích, kterým pomůžeme s členskými příspěvky a basketbalovým vybavením. Snad bude obě basket bavit a zůstanou u něj,“ uzavírá Reisingerová.

 

Aktuální informace naleznete na Facebooku Basket.pomáhá

 

Sestavy:

 

Mladé pušky – Veronika Voráčková, Sarah Beránková, Renáta Březinová, Dana Maršíková, Barbora Holubová, Kristýna Brabencová, Tereza Vitulová, Julia Reisingerová, Kateřina Elhotová, Tereza Vyoralová – trenér: Marcela Krämer, asistent: Jaroslava Bernasová

 

Legendy – Tereza Vorlová, Michaela Stará, Hana Šmídková, Ilona Bugrová, Miroslava Vodrážková, Kristýna Tomšovicová, Petra Reisingerová, Ivana Voračková – trenér: Miroslav Vondřička, asistent: Radka Drnková