Mladším žákyním se vstup do sezony vydařil

Mladší žákyně úspěšně zahájily žákovskou ligu, přivezly z Klatov a Plzně dvě cenná vítězství.

BK Klatovy: BK Strakonice 52:69 (10:21, 23:43, 43:56).

Body: Bittnerová 14 (4/2), Viererová 12 (8/2), Holkupová 10 (2/0), Šimonová 8 (2/0), Kovarovičová, Malířská po 4, Homolková 3(2/1),Košáková, Kotrcová, Kotrčová, Pavlíčková (2/0), Davidová, Trojanová a Grossová po 2.

DBaK Plzeň: BK Strakonice 31:98 (4:15, 14:44, 20:66).

Body: Bittnerová 17 (1x3b.), Šimonová 16 (4/2), Holkupová 12, Rizáková 9 (2/2, 1x3b.), Homolková 7 (1/1), Viererová, Davidová a Kotrčová po 6, Kovarovičová 5 (1x3b.), Košáková a Grossová po 4, Kotrcová, Malířská a Trojanová po 2.

V Klatovech si dokázaly v prvním poločase vytvořit 20 bodový náskok a výhru udržely i přes zaváhání ve třetí čtvrtině, která dopadla v neprospěch strakonických dívek v poměru 20:13. Především v obraně se dařilo Marii Holkupové a střelcky se výborně dokázala prosadit Denisa Bittnerová.
Nedělní zápas v Plzni byl od začátku ve strakonických rukách. I když se zpočátku nedařilo úspěšně zakončovat, naše hráčky soupeře k míči téměř nepustily.

Za obě utkání zaslouží pochvalu celý tým. Na bodech se v obou zápasech podílely všechny hráčky.