Šampionka Skills Challenge je ze Strakonic!

I. liga žen

Posledním finálovým kolem vyvrcholila Skills Challenge RENOMIA ŽBL. O vítězství si to v poslední sérii rozdaly dvě překvapivé finalistky Barbora Vorlová ze Strakonic a Štěpánka Ježková z Trutnova. Vítězkou se po boji stala Barbora Vorlová, která se do pavouka dostala až z předkola.

 

„Byla jsem moc ráda, že jsem se mohla zúčastnit takové soutěže. Nápad s dovednostními soutěžemi mě překvapil, ale namotivovalo mě to. Podobné věci děláme na tréninku ve Strakonicích, ale v soutěži to bylo něco jiného. Měla jsem výhodu, že jsem šla víc kol a mohla jsem si to zkusit. Nakonec to dopadlo moc dobře. Nejtěžší byla přihrávka do klece, se kterou jsem se dosud nepotkala. Jako pivotku mě trochu trápil i dribling,“ směje se šťastná vítězka.

 

Jako první šla do finálového duelu právě Vorlová, která byla v dosavadním průběhu soutěže stoprocentní a skvěle vlétla i do finále. Bezchybně prošla jak nástrahami slalomu, na první pokus trefila přihrávkovou klec a proměnila i první trestný hod. Lehké potíže s dvěma míči Barboru zdržet nedokázaly a do poslední chvíle útočila na rekordní čas. Těsně před závěrečným dvojtaktem Barboře vyklouzl míč, situaci ale zvládla na poslední chvíli zachránit, a i přes to ukončila svou trať s časem jen těsně přesahujícím 21 sekund.

 

„Už v předkole jsem nečekala, že porazím rozehrávačku, protože koncept soutěže favorizuje spíš menší hráčky. Ve finále jsem udělala chybu, tolik se mi kolo nepovedlo, ale i tak to stačilo. Některé hráčky v soutěži mají víc herních zkušeností, jako když jsem se potkala ve čtvrtfinále s Veronikou Voráčkovou, ale pořád patříme do stejné soutěže a vzájemně se respektujeme,“ pokračuje Vorlová.

 

Ježková tak byla pod tlakem projít trať co nejvíc bezchybně. Bohužel se zasekla hned na přihrávkové kleci, kterou trefila až napotřetí a když pak minula i první dva trestné hody, bylo rozhodnuto. Štěpánky čas se zastavil lehce nad 29 sekundami a Barbora tak mohla začít slavit.

 

„Věděla jsem, že když udělám chybu, tak už asi nemám šanci na výhru. Plně jsem se soustředila, ale chyba bohužel přišla a takhle to dopadlo,“ povzdechla si Ježková.

 

Obě hráčky se díky výjimkám od nařízení vlády pro profesionální sportovce můžou od středy vrátit do tělocvičen a začít se připravovat na pokračování sezóny.

 

„Ve čtvrtek absolvujeme první trénink a nemůžeme se dočkat až vyběhneme zase na palubovku. Doteď jsme se připravovaly individuálně podle tréninkového plánu, já jsem chodila sama běhat, posilovala a střílet si na venkovní hřiště,“ popisuje Vorlová.

 

Od příštího týdne se budeme potkávat znovu ve čtvrtky v rámci střelecké soutěže 3PT Contest.