V Hradci nám nejlépe vyšla první čtvrtina

Jasnou roli favoritek splnily hráčky Hradce Králové, které zdolaly Strakonice dosud čekající na první výhru 93:49. Na domácí palubovce se Východočešky rozjížděly pomaleji, druhou čtvrtinu ale ovládly jasně 30:12 a nakročily k povinnému vítězství. I přes herní trápení ve druhé půli se Jihočeškám podařilo ubránit se další stobodové porážce, se 49 nastřílenými body se ale bude hledat výhra těžko. Vítězky těžily hlavně ze střelby Kristýny Čuperkové (14 bodů) a dua Marečková – Effangová (po 13 bodech). Simona Růžková vedla Strakonice s 12 body.

Sokol Hradec Králové – BK Strakonice – U19 Chance 93:49 (17:12, 47:24, 69:38).

Body: Čuperková 14, Marečková a Effangová 13, Paurová 10, Fišerová a Bolardtová 8, Vítová 7, Vojtíková 6, Klaudová, Vlčková a Levínská 4, Šotolová 2 – Růžková 12, Vydrová a Vadlejchová 8, Rosecká 7, Soukupová 4, Horsáková 3, Vorlová, Jánská a Petrušková 2. Rozhodčí: Vávrová, Petrák, Kovář. Fauly: 19:20. Trestné hody: 19/18:18/11. Trojky: 14/5:14/2.