Proti Slavii nám vyšel skvěle první poločas

Životní večer střelkyně Natálie Miklíkové pomohl pražské Slavii ke klidné povinné výhře na palubovce Strakonic 89:63, když byly Jihočešky povzbuzeny výhrou nad Slovankou o den dříve. Domácí hráčky také výborně začaly, a ještě na začátku druhé čtvrtiny byly ve vedení, pak se ale útok Pražanek rozjel a v čele s Miklíkovou otočily skóre. Nakonec z toho bylo už těsně před přestávkou dvouciferné vedení a když pak ovládly hráčky v červených dresech třetí čtvrtinu 25:13, bylo rozhodnuto. Oba celky trefily s výbornou úspěšností hned jedenáct trojek, Strakonice se ale trápily při střelbě za dva body, když míjely i některé úplně jasné pozice. Slavia si navíc pomohla i ze šestek a závěr mohla dohrávat v poklidu. Miklíková, jejíž kariérní průměr v ŽBL je jen něco málo přes tři body, jich zvládla 24 s výbornou úspěšností, navíc ji doplnily devatenáctibodové Kamila Hošková a Eliška Mircová. Nejlépe nahrávající hráčka ligy Lenka Bartáková se dostala na 12 bodů a 4 asistence. Strakonice držela s 15 body Anna Rosecká, dvanáct bodů dodala Simona Růžková.

BK Strakonice – BLK Slavia Praha 63:89 (18:19, 35:42, 48:67).

Body: Rosecká 15, Růžková 12, Vorlová 11, Horsáková a Vydrová 4, Jánská 3, Suchanová a Vadlejchová 2 – Miklíková 24, Hošková a Mircová 19, Bartáková 12, Brušáková, Bakajsová 6, Žílová, Brušáková a Holubová 3. Rozhodčí: Záruba, Hendrich, Bohata. Fauly: 21:21. Trestné hody: 10/6:20/16. Trojky: 19/11:23/11. Hráno bez diváků.