Nejprve drtivá výhra, pak porážka

Juniorky

Extraligové juniorky ze Strakonic změřily o uplynulém víkendu síly se soupeři z Brna. V sobotu porazily KP Brno 89:51 (39:7, 48:19, 68:34), ale druhý den podlehly Žabinám 51:63 (14:20, 29:35, 40:46).

Fantastický výkon děvčat ze Strakonic v úvodní čtvrtině rozhodl o výhře nad celkem KP Brno (18:0, 22:2, 34:3, 39:7). Obrovská chuť, energie na obou polovinách hřiště zdobila dnes výtečnou hru juniorek. K tomu osm proměněných trojkovych pokusû v prvni čtvrtině zcela zničilo a nahlodalo sebevědomí holek z Brna.

V dalších částech utkání jsme v poklidu dohráli a udrželi bezmála 40 bodové vedení.

Holky byly dnes hladové. Předvedly skvělý výkon, který korunovaly vysokým procentem úspěšnosti střelby.

Střelecky se blýskly A. Junková 27, N.Bernasová 22, a A. Pešková 16.

Velmi aktivní byly M. Jánská 8 asistenci a 12 doskoky se prezentovala L. Čadková.

Super výkon, holky DÍKY.

Statistiky:

Doskoky: 42/42

Zisky: 21/3

Ztráty: 9/29

V nedělním dopoledním duelu s Žabinami Brno jsme chtěli navázat na duel z předchozího dne. Ovšem opak byl pravdou. Bojovali jsme celých 40 minut, ale dnes jsme tahali za “kratší konec”.

Škoda. Vždyť jeste v 36. minutě svítil na ukazateli stav 47:52. Bylo to naprosto vyrovnané utkání. Rozhodly maličkosti. Dnes jsme se nemohli srovnat s rychlým přechodem Žabin do útoku. Nešla nám /po včerejším skvělém Střeleckém koncertu/ střelba odkudkoliv. Moc jsme chtěli, ale pohyb i střelba i nás zklamala. V závěru nám došly mentální i fyzické síly. Holky dřely cele utkání, ale výhra nám nakonec unikla mezi prsty.

Statistické údaje byly vyrovnané. Totálně jsme však propadli ve střelbě TH /28/15, tj. 53,6 %/.

Nesmírně si na holkach cením, ze i přesto, ze se nám vůbec nedařilo – nevzdaly to, bojovaly proti všem až do konce.

Odešli jsme s prohrou, ale zároveň se vztyčenou hlavou. Dnes nám přišla pomoci /při zranění opory K. Hauserové/ – Karolína Baloušková – díky.