Starší žákyně získaly v extralize první vítězství

Mládež Starší žákyně

O víkendu proběhly první zápasy extraligy starších žákyň. Strakonická děvčata odcestovala do Chomutova a Ústí nad Labem.

BK Levhartice Chomutov – BK Strakonice 60:47 (23:6, 40:22, 52:33).

Body: Tereza Šimonová 12 (2/2), Denisa Bittnerová 8 (6/3), Eliška Košáková 8, Karolína Kotrcová 6, Johana Rizáková a Karolína Pavlíčková po 4, Magdaléna Viererová a Anna Davidová po 2 a Linda Kotrčová 1 (4/1).

Našemu družstvu nevyšel vstup do prvního zápasu a po první čtvrtině jsme prohrávali v Chomutově 23:6. Chomutov si tak zajistil dostatečný náskok, který jsme zbytek zápasu jen dotahovali.

SLUNETA Ústí nad Labem – BK Strakonice 44:45 (5:19, 22:22, 37:32).

Body: Denisa Bittnerová 11(4/3), Eliška Košáková 10 (6/2), Anna Davidová 7 (5/1), Magdaléna Viererová 5, Tereza Šimonová 4, Karolína Pavlíčková, Karolína Kotrcová, Linda Kotrčová (2/2) a Johana Rizáková po 2.

V neděli jsme zahájili utkání proti Ústí nad Labem úspěšněji a po 1. čtvrtině jsme byli ve vedení 19:5. Zdálo se, že zápas dovedeme v pohodě do vítězného konce, ale opak byl pravdou. V poločase už byl stav vyrovnán 22:22 a v druhé půli začalo drama, které mělo šťastný konec pro BK Strakonice. Utkání skončilo výhrou o jeden jediný bod! Pochvalu si zaslouží celý tým a jmenovitě Terka Malířská za její obranné zákroky v nedělním zápase.