V Trutnově rozhodla vynikající střelba domácích za tři body

I. liga žen

Souboj devátého s desátým celkem poslední sezóny ŽBL připravil fanouškům program třetího kola v rámci bitvy Trutnova se Strakonicemi. Východočešky v předehrávce třetího ligového dějství uhlídaly domácí palubovku a získaly výhru 79:68.

3. kolo, pátek 7. října:

KARA Trutnov – BK Strakonice 79:68 (17:19, 39:37, 59:52).

Body: Tomašicka 19, Malcolm 13, Fisher 11, Finková 10, Borsová 6, Šafránková 6, Linhartová a Seifrtová 5, Vítová 3, Gaislerová 1 – Vydrová 21, Horsáková 17, Jánská 7, Štenclová a Junková 6, Lišková 5, Matasová 4, Hauserová 2.

První čtvrtina patřila převážně Strakonicím, které odskočily až do pětibodového náskoku, když předváděly pestřejší hru, která nesla ovoce. Pak se ale domácí tým rozstřílel z dálky a třemi trojkami v krátkém sledu otočil skóre až do vlastního, až osmibodového náskoku. Závěr poločasu ale patřil znovu Strakonicím, které se dotáhly zpět na dostřel.

Jihočešky šly dokonce znovu krátce do vedení na začátku druhé půle, pak ale iniciativu převzaly domácí hráčky, zejména díky dobré střelbě z dálky. Trutnov vsítil celkem dvanáct trojek, po šesti v každém poločase. Navíc se pod košem rozehrála americká posila Trutnova Whisper Fisher a i díky ní Východočešky na začátku poslední čtvrtiny soupeřky definitivně zlomily a připisují si první výhru v novém ligovém ročníku.

Střelecky se nejvíc dařilo hostující Luise Vydrové s 21 body, na devatenáct se dostala domácí Lotyška Raina Tomašicka, Američanka Fisher dodala double double za 11 bodů a 15 doskoků.

Tomáš Veselý (trenér Kary Trutnov): „Jsme velmi spokojení, dočkali jsme se prvního vítězství. Bylo to těžké utkání, i když jsme byli papírově mírnými favority. Strakonice byly těžkým soupeřem, hrály podobný styl jako my, problémy nám dělaly jejich velmi dobré nájezdy. Děkuji moc trutnovským fanouškům za atmosféru.“

David Zdeněk (trenér BK Strakonice): „Rozhodla vynikající střelba domácího týmu za tři body. Věděli jsme, že je v tom Trutnov silný, ale nabídli jsme jim tyto střely, když naše hráčky k soupeřkám pomaleji přistupovaly. Jinak byl zápas vyrovnaný. Bylo to hezké, pohledné utkání s vynikající diváckou kulisou v Trutnově. Myslím, že to byla dobrá propagace ŽBL.“

Veronika Borsová (hráčka Kary Trutnov): „Tahaly jsme se o body celých čtyřicet minut, určitě to nebylo jednoduché utkání. Naštěstí jsme hrály čtvrtou čtvrtinu týmově a udržely jsme si náskok. Hodně nám pomohlo divácké prostředí, opravdu moc. Zápasy před takovým publikem jsou mnohem atraktivnější, baví nás. Vždy nás nabudí, když nás diváci podporují.“

Natálie Horsáková (hráčka BK Strakonice): „Měly jsme dobře nastavenou taktiku od trenéra. Chtěla bych vyzdvihnout naši agresivitu. Jelikož jsme mladý tým, tak jsme na tom musely stavět naši hru a myslím, že jsme to dodržely. Hrály jsme celou dobu dostatečně agresivně, aby se nám povedlo uhrát dobrý výsledek. Podle mě jsme předvedly dobrý výkon. Jsem pyšná na celý náš tým, že jsme se dokázaly stmelit za tak krátkou dobu a odehrát kvalitní utkání, na které se dalo dívat. Rozhodně je ale co zlepšovat. Budeme na tom pracovat.“