Ráz utkání na Žabinách určila první čtvrtina

Výhru si po sérii těsných i jasnějších proher připisují basketbalistky brněnských Žabin, které přehrály v rámci sedmého kola Strakonice 92:60 a slaví po třech porážkách. Strakonice pokračují v čekání na úspěch.

7. kolo Chance ŽBL, sobota 29. října:

BK Žabiny Brno – BK Strakonice 92:60 (31:12, 51:32, 68:39).

Body: Vondráčková 27, Cunane 14, Knežević a Mezihoráková 9, Hamzová 7, Čechová 6, Vacková, Buřtová a Šoukalová 5, Holmes 3, Stoupalová 2 – Horsáková a Vydrová 12, Krausová 8, Hauserová a Lišková 6, Jánská 5, Matasová 4, Laubertová 3, Junková a Štenclová 2. Rozhodčí: Nejezchleb, Kremser, Veis. Fauly: 21:22. Trestné hody: 18/25:9/18. Trojky: 10/28:5/9. Přihlíželo 102 diváků.

Žabiny naskočily do třetího zápasu během čtyř dní a necelých 24 hodin po duelu s USK bez zkušené Petry Záplatové, přesto do duelu vlétly v tempu s jasným cílem co nejdříve rozhodnout a nedělat si potíže. Domácímu celku se start podařil a na úvodní koš Strakonic odpověděly dvanácti body v řadě. Celkově nasázely za první čtvrtinu jedenatřicet bodů a vybudovaly si pohodlný náskok kolem dvaceti bodů. Střelecky se dařilo zejména Michaele Vondráčkové, která naskočila do zápasu se střeleckou chutí a za poločas zvládla 15 bodů.

Když pak Brňanky nastoupily s velkým nasazením v obraně do třetí čtvrtiny, udržely v ní soupeřky na sedmi vstřelených bodech, daly jasný ráz zbytku zápasu, který se tak mohl dohrávat a žádná z domácích basketbalistek nemusela odehrát přes 25 minut.

Žabiny sice spáchaly 25 ztrát, ale soupeřky jasně přeskákaly i přestřílely. Vondráčková byla při chuti i v druhé půli a dala celkem 27 bodů, Američanka Elissa Cunane přidala 14 bodů a 15 doskočených míčů.