Druhému týmu tabulky jsme nastříleli 74 bodů

14. kolo Chance ŽBL, pátek 13. ledna:

BK Strakonice – KP Brno 74:103 (23:30, 43:63, 60:88).

Body: Junková 14, Ebenhöhová 11, Hauserová a Lišková 10, Matasová 7, J. Vydrová 6, Rosecká a Jánská 5, Soukupová 4, Laubertová 2 – Galíčková 19, Fadrhonsová a Pelander 14, Šotolová a Dudáčková (TH 11/11) 13, Hynková 12, Trávníčková 7, Zitková 5, E. Kopecká 4, Vlčková 2. Rozhodčí: Linhart, Peterková, Kavan. Fauly: 27:21. Trestné hody: 13/21:31/39. Trojky: 5/11:6/11. Přihlíželo 200 diváků.

Na palubovce posledních Strakonic si nedělaly problémy hráčky KP Brno a z hřiště Jihočešek si odváží výhru 103:74. Je to první stovka Královopolanek v této sezóně.

Strakonice sice do utkání dobře vstoupily a v úvodu mírně vedly, pak se ale projevila skvělá ofenziva, která se ve Strakonicích rozjela bleskově a Brňanky začaly potvrzovat svou roli a navyšovat náskok. Ten byl i přes třicetibodovou první čtvrtinu pouze sedmibodový, další, dokonce ještě lepší střelecký výkon ve druhé čtvrtině ale posunul rozdíl ke dvacetibodové hranici a ke klidnému kontrolování hry ze strany hostů. Po přestávce se navíc zlepšila i brněnská obrana, která do té doby nebyla úplně ideální, a tak i přes druhý nejlepší střelecký výkon v této sezóně byly Strakonice daleko od výhry.

K jasnému výsledku přispěla hned šestice brněnských dvouciferných střelkyň, které vedla s 19 body Kateřina Galíčková, na čtrnácti se shodly Sofia Pelander a Karolína Fadrhonsová. I Strakonice měly několik dvouciferných střelkyň, konkrétně čtyři v čele se čtrnáctibodovou Adélou Junkovou. Strakonice ale srazilo zejména 21 ztracených míčů.