ŽBL viděla souboj Davida s Goliášem

I. liga žen

Souboj Davida s Goliášem se odehrával v 17. kole basketbalové Chance ŽBL. Poslední Strakonice hrály na palubovce dlouholetého suveréna v České republice USK Praha.

ZVVZ USK Praha – BK Strakonice 118:32 (37:4, 71:13, 84:19)

Body Strakonic: L. Vydrová 12, B. Soukupová 6, S. Lišková 5, T. Najbrtová, A. Junková, A. Rosecká a A. Březinová 2, K. Hauserová 1. Trestné hody: 20/15:15/8. Trojky: 19/7:14/0. Doskoky: 59:32.

Domácí favoritky rozhodly utkání velmi brzy. Skóre první čtvrtiny 37:4 bylo pro hosty až příliš hrozivé. Navíc domácí hráčky nedovolily Strakonickým v první části ani jeden koš ze hry, čtyři získané body byly z trestných hodů. Jednostranný vývoj utkání pokračoval i ve druhé čtvrtině a po vedení domácích 71:13 hrozilo, že si hráčky od Otavy odvezou porážku o více než sto bodů.

Po přestávce přeci jenom domácí sestava trochu zvolnila na tempu a rozdíl ve skóre nenaskakoval takovým tempem jako v prvním poločase. Strakonické hráčky se nakonec dočkaly i dvojciferné střelkyně. Luisa Vydrová se díky třem košům v závěrečné pětiminutovce dostala na 12 bodů, ke kterým přidala i šest doskoků.