Slavia rozhodla o své výhře v první půli

Strakonická STARZ hala hostila ve čtvrtek 23. února další utkání Chance ŽBL, tentokrát byla na programu dohrávka desátého kola, která k Otavě zavedla Slavii Praha. A ta potvrdila roli favorita.

Dohrávka 10. kola, čtvrtek 23. února:

BK Strakonice – BLK Slavia Praha 54:69 (10:19, 21:38, 38:55).

Body: Rosecká 13, Lišková 12, Pitrová 10, Hauserová 7, Junková a Soukupová 6 – Mircová 19, Čípková a Beasley 10, Rokošová 9, Makera 8, Suchanová 6, Aulichová 5, Přibylová 2. Rozhodčí: Bohata, Peterková, Znamínko. Fauly: 19:18. Trestné hody: 16/22:12/17. Trojky: 4/17:7/20. Přihlíželo 80 diváků.

BLK Slavia Praha si dojela v dohrávce 10. kola Chance Ženské basketbalové ligy pro výhru 69:54 na palubovku BK Strakonice a s devíti vítězstvími ku osmi porážkám se na páté příčce vyrovnala Sokolu Hradec Králové. Jihočešky zůstávají poslední a čeká je boj o udržení.

Pražanky odvážejí očekávanou, nikoli přesvědčivou výhru. Jejich rozehrávačka Eliška Mircová trefila v úvodních pěti minutách dvě trojky a získala vedení 14:6. Stejná hráčka zahájila bodově i druhou čtvrtinu a posunula hosty do dvouciferného vedení 22:10. A když v závěru půle trefila Mircová další trojku, dostala skóre už na 38:17.

S úspěšným poločasem jako by se hosté uspokojili a nechali Strakonice, hrající bez své nejlepší střelkyně Luisy Vydrové, aby si vylepšily statistiky. Třetí čtvrtka tak mohla skončit 17:17 a tu čtvrtou dokonce domácí tým získal 16:14.

Eliška Mircová nakonec zapsala čtyři úspěšné tříbodové střely a dostala se na 19 bodů, podpořila je sedmi asistencemi. Petra Čípková jí sekundovala s 10 body, osmi doskoky a pěti asistencemi, Brandi Beasley se dostala rovněž na 10 bodů. Kateřina Rokošová připojila devět bodů a sedm doskoků.

Na straně Strakonic odehrála svůj nejlepší ligový zápas Sára Iris Lišková, do statistik se zapsala 12 body, 13 doskoky a třemi zisky. Double double – za 10 bodů a 10 doskoků – má na kontě i Michaela Pitrová. Anna Rosecká nastřílela 13 bodů.