V posledním dvoukole nadstavbové části extraligy kadetky BK Strakonice v sobotu jasně porazily Trutnov a druhý den těšně podlehly Sadské.

Sobota 1. dubna:

BK Strakonice – BK Loko Trutnov 62:37 (20:15, 29:25, 42:31).

Body: Pešková 18, Davidová 13, Kotrcová 8, Bittnerová 5, Rendlová 4, Košáková 4, Pavlíčková 3, Čížková 2, Křiváčková 2, Piloušková 2, Kotrčová, Viererová.

I když jsme od začátku vedli, utkání nebylo dlouho rozhodnuté. Rozdíl ve skóre se nám povedlo navýšit až v poslední čtvrtině. V utkání jsme velmi dobře bránili a zejména z dvoubodové vzdálenosti jsme měli velmi dobrou úspěšnost.

Neděle 2. dubna:

BK Strakonice – ŠBK Sadská 65:69 (20:19, 27:36, 51:51).

Body: Pešková 17, Bittnerová 12, Davidová 12, Čížková 6, Rendlová 6, Košáková 6, Kotrcová 3, Piloušková 2, Křiváčková 1, Pavlíčková.

Nedělní utkání bylo přímým soubojem o vyhnutí se utkáním baráže. Převážnou část prvního poločasu jsme vedli, Poslední 4 minuty v prvním poločase jsme si vybrali slabou chvíli a tento úsek vyhrál soupeř 9:0. V začátku druhé půle se soupeřkám podařilo odskočit na rozdíl 12 bodů 29:41. V další části jsme soupeřky zcela přehrávali a prvním košem v poslední čtvrtině jsme se opět dostali do vedení 53:51. V samotném závěru utkání jsme bohužel neproměnili některé jasné podkošové příležitosti a soupeřkám se podařilo si závěr utkání pohlídat. Rozhodující byl náš slabší výkon v obraně v první polovině utkání a střelecký výpadek na konci prvního poločasu.

Přes prohru zaslouží děvčata pochvalu za energii, kterou do víkendových utkání dala. Bohužel nedělní prohra rozhodla o tom, že se naše družstvo kadetek bude muset účastnit baráže o setrvání v extralize pro příští rok.