Kadetky nejvyšší soutěž udržet nedokázaly

Strakonickému družstvu kadetek U17 se pro příští sezonu nepodařilo obhájit extraligovou příslušnost, když neuspělo na barážovém turnaji, který hostilo Ústí nad Labem.

Zásadní pro vývoj turnaje bylo hned páteční utkání s Jičínem. Přes třináctibodový náskok před poslední čtvrtinou jsme utkání zejména díky nevynuceným ztrátám míče v poslední čtvrtině ztratili a tento kolaps poznamenal výkon družstva v ostatních zápasech. V sobotním utkání nás Ústí nad Labem jasně přehrálo a v nedělním utkání jsme ve vyrovnaném utkání podlehli Karlovým Varům, přesto, že jsme se v poslední čtvrtině dostali do „postupového“ vedení 44:41. Ve všech utkáních nás trápil obrovský počet ztrát míče (37, 42, 53) a nízké procento úspěšnosti trestných hodů (43%). Nedařilo se nám také efektivně vyhodnocovat jednotlivé herní situace a vybírat jejich správná řešení.

Pro trenéry a hráčky tak kvalifikace skončila obrovským zklamáním. Jasným cílem bude v příští sezoně vybojovat extraligu kadetek zpět.