První víkend starších žaček byl úspěšný!

Starší žákyně Basketbalového klubu Strakonice zahájily novou sezonu na palubovkách Karlových Varů a Chomutova

BK Karlovy Vary – BK Strakonice 19:117.

Od začátku utkání jsme jasně dominovali ve všech činnostech. Výbornou obranou a rychlými protiútoky jsme získávali jednoduché body. Celý tým zaslouží pochvalu za kolektivní výkon.

Body: Kotrčová 26, Petelová 21, Karolová 19, Grossová 13, Hátlová 12, Holínová 10, Koubová 8, Mrázová 6, Zemanová 2

BK Levhartice Chomutov – BK Strakonice 37:67.

Začátek utkání v Chomutově vypadal podobně jako v Karlových Varech. Od 7. minuty první čtvrtiny jsme však polevili v koncentraci a nehráli naši hru. Počet nedaných šoupáků ani nelze spočítat. Doslova trápení vydrželo až do poločasu, kdy na tabuli svítilo skóre 26:25 pro soupeřky. Po přestávce přišel jiný tým, chomutovské jsme dobře bránili a dovolili jim pouze tři body za 3. čtvrtinu. Především jsme zlepšili zakončení, neodhazovali balóny a chtěli dát koš. Za druhý poločas chválím.

Velmi dobře odehrála obě utkání Petelová a Kotrčová. V neděli zvedla prapor a dařilo se Hátlové.

Body: Kotrčová 25, Hátlová 14, Grossová 9, Petelová 6, Karolová 6, Mlnaříková 5, Holínová 2.