Starší žákyně zakončily boje v extralize

Poslední utkání extraligy zvládly starší žákyně BK Strakonice na jedničku – vyhrály na Sadské i v Litoměřicích.

SBŠ Sadská – BK Strakonice 60:69.

Body: Kotrčová 22, Petelová 12, Sharkan 11, Polenová, Mlnaříková 8, Grossová 6, Mrázová 2.

Přes velmi brzké ranní vstávání a cestu do Sadské (začátek 9:30) jsme úvod utkání zvládli skvěle. Nastoupili jsme s velkou energií a ovládali celé hřiště. Velmi dobrou obrano jsme zaskočili sadské vosy a jejich ztráty jsme trestali. Ve druhé čtvrtině byl rozdíl dokonce 23 bodů v náš prospěch. Druhý poločas jsme se začali bát, Sadská trefila šťastné trojky a postupně jsme náskok ztráceli. 3 minuty před koncem utkání bylo skóre 59:59 a začínalo se od začátku. Tentokrát jsem konec zvládli bravurně a vezeme ze Sadské cenné vítězství. Nejvíce se dařilo Kotrčové, Petelové, Polenové. Velká pochvala patří celému týmu

BK Litoměřice – BK Strakonice 45:76.

Body: Grossová 26, Kotrčová, Sharkan 18, Zemanová 6, Hátlová 4, Mlnaříková 3, Polenová 1.

Krom první čtvrtiny, kdy jsme se nemohli dostat do tempa, bylo utkání jednoznačně v naší režii. Postupně jsme navyšovali rozdíl skóre a vezeme povinné vítězství Dařilo se Grossové. Kotrčové, Sharkan

Víkendem v Sadské a Litoměřicích jsme ukončili letošní ročník žákovské ligy U15. Třetím místem ve skupině extraligy jsme si vybojovali účast na MČR, které se koná ve dnech 26. – 28. dubna v Brandýse nad Labem. V prvním utkání vyzveme Lvice z Hradce Králové.