Již od rána se hrál ve sportovní hale STARZ turnaj kategorie U15, který byl proložen vystoupením strakonické dudácké kapely i vystoupením mladých strakonických tanečníků.

Vítězem turnaje se stala děvčata z Plzně, která v rozhodujícím utkání porazila hráčky místního BK Strakonice. Ty skončily druhé. Bronzová příčka patřila strakonických chlapcům a bramborová medaile zůstala na hráčky z Litoměřic.

Turnaj byl prologem hlavního programu, v rámci něhož došlo na exhibiční utkání bronzových extraligových žen z roku 2011 proti současným hráčkách U19 Chance, křest Zlaté knihy strakonického basketbalu, i ocenění hráček, hráčů i trenérů místního klubu.