Naše dívky se podívají do exotické Indie

Juniorky Kadetky

Hola, hola, exotická Indie nás volá, hodilo by se použít po vítězství basketbalistek Gymnázia Strakonice na RF v basketbalu 3×3. Do Jindřichova Hradce jsme určitě odjížděli optimisticky naladěni s vírou ve vlastní schopnosti, pokorou vůči všem soupeřům, ale především s chutí bojovat ze všech sil o pocty nejvyšší a případný postup na světové finále ISF. Na turnaji startovalo 8 nejlepších středoškolských družstev z celé ČR, které pořadatel rozdělil do dvou základních skupin, ve kterých se bojovalo o co nejlepší nasazení do pavouka play-off. Tři zápasy v základní skupině jsme zvládli vcelku s přehledem a postupně jsme v dramatických zápasech porazili VOŠ a SZŠ Hradec Králové, Gymnázium Havlíčkův Brod a Sportovní Gymnázium D. a E. Zátopkových Ostrava – Zábřeh. Do úterního play-off jsme šli z nadějného prvního místa. Ve čtvrtfinále nás čekalo družstvo SOŠ pro administrativu EU Praha – Horní Počernice (ve své skupině dokázalo porazit Brno). V dramatickém utkání slavila nakonec úspěch naše kolektivní hra v útoku a výborná obrana. V semifinále se díky postupu Gymnázia Havlíčkův Brod jednalo o odvetu za pondělní vzájemný zápas z naší základní skupiny. Proti výbornému soupeři jsme si museli sáhnout až na dno sil, abychom dokázali zopakovat nejtěsnější vítězství a mohli jsme se radovat z postupu do vysněného finále. Tam nás čekal největší favorit celého turnaje, basketbalistky Sportovního gymnázia L. Daňka Brno, ty si po úvodní porážce v základní skupině připsaly čtyři výhry v řadě a také do finále vstoupily hodně sebevědomě. Naše hráčky ale byly silnému soupeři dlouho naprosto rovnocenným soupeřem a oba týmy se střídaly v nejtěsnějším vedení. Zhruba 3 minuty před koncem šly hráčky Brna do čtyřbodového vedení a vysněný postup na světové finále se zdál být v nedohlednu. Po oddechovém čase se naše děvčata nadechla k závěrečnému náporu, skvělá obrana nedala soupeři šanci na jednoduché zakončení akce a naopak dvě dalekonosné střely za dva body Michaely Jánské znamenaly vyrovnání skóre a o vítězi turnaje muselo rozhodnout prodloužení. To jsme zvládli na výbornou a po proměněném trestném hodu Terezy Soukupové jsme mohli začít slavit senzační vítězství a postup na Světové finále ISF WSC Basketbal, které by se mělo konat v termínu 14. -22. 4. 2020 v Indii.

 

Naše družstvo tvořily hráčky Michaela Jánská, Tereza Soukupová, Lucie Čadková a Adéla Junková. Všechny zaslouží velikou pochvalu za předvedené výkony a obrovskou obětavost, neboť právě vyrovnanost hráčského kádru byla naší největší zbraní na tomto turnaji. Velký dík za perfektní reprezentaci školy.

 

Poděkování určitě patří také BK Strakonice, kde holky každodenně trénují.

 

Milan Janda, trenér družstva na turnaji