Prvního vítězství jsme se nedočkali ani v Ostravě

I. liga žen

Basketbalistky SBŠ Ostrava přehrály v dohrávce úvodního kola RENOMIA ŽBL strakonický U19 Chance 90:45 a odskočily svému soupeři z předposledního místa tabulky. Hostující hráčky zůstávají i po osmém zápase letošního ročníku bez výhry. Domácí hráčky udaly jasný ráz duelu ve druhé čtvrtině. Už v té první se dostaly do dvouciferného vedení, v té druhé pak rozstřílely soupeřky 24:8 a zlomily odpor Strakonic. Ve velmi dobrém útoku i agresivní obraně pokračovaly hráčky SBŠ i po přestávce, a nakonec vedly až o třiapadesát bodů. Hvězdou zápasu byla domácí Britka Eilidh Simpson, která se blížila ceněnému triple double s 20 body, třinácti doskoky a osmi asistencemi. Devatenáct bodů přidala Sara Dickey a dvanáct Ivana Grbič. Nejlepší hráčkou poražených byla kapitánka Karolína Fadrhonsová se 14 body a 11 doskoky. Ostrava zavítá v sobotu do Prahy na palubovku Slavie, Strakonice zřejmě nečeká výhra ani na podeváté, když doma přivítají v pátek USK Praha.

Komentář trenéra Petra Martínka: „Do Ostravy jsme odcestovali bez zraněných sester K. a H. Kuncipálových, S. Růžkové /účast v utkání ČP za mateřský klub/ a K. Tomšovicové. Vstup do utkání jsme sice nezachytili a v 5. minutě utkání prohrávali v poměru 3:14. Poté jsme však vyrovnali hru, proměnili jsme vytvořené šance a korigovali na 12:17. V závěru soupeř agresivitou zatlačil v obranné fázi. Našimi jednoduchými ztrátami a nekoncentrací v obraně získával i odražené míče, z čehož pramenila aktivita na doskoku pod oběma koši /celkově 63-29/. Po úvodní desetiminutovce svítil na ukazateli stav 23:13. Nic nenasvědčovala tomu, že bychom s Ostravou nemohli sehrát vyrovnané utkání. Opak byl pravdou. V průběhu druhé a třetí čtvrtiny jsme úplně vypadli z tempa utkání /24:8, 20:7/. Lacinými ztrátami jsme soupeřkám umožnili bezproblémově skórovat z rychlých brejků. Zahraniční – cizinecká – enkláva /5 hráček – z toho 4 v základní pětce/ kralovala nejen pod vlastním košem, ale i na útočném doskoku. Zkušené “Ostravské hráčky” přidaly i vysoký standard ve vhodném výběru řešení dané herní situace a ve střelbě z jakékoliv vzdálenosti. Naše hráčky kontrovaly podobně, ale nebyly tak efektivní. Malá aktivita na útočném doskoku nám svazovala ruce. Neměli jsme šanci skórovat z druhých případně třetích šancí /OR – doskoky 4-17/. V průběhu 2. a 3. čtvrtiny jsme si vytvořili řadu střeleckých pozic, ale ani ty nejvyloženější neskončili jednoduchým košem. Střelecké trápení z minulého utkání jako kdyby dále pokračovalo. Až v posledním dějství jsme se soupeřkami dokázali v obměněných sestavách držet krok /17:23/. Nedokážeme držet tempo hry po celých 40 minut utkání. Vždy si v některých částech vybereme hluchou pasáž, která nás poté stojí lepší výsledek. Věřím, že se za 14 dní /pátek 29.11.19 od 18.15 hodin/ na soupeřky z Ostravy připravíme a pokusíme se je potrápit. Nejlepší střelkyní utkání v dresu Strakonic byla autorka 14 bodů a 11 doskoků Karolína Fadrhonsová. První body v extralize zaznamenaly hráčky juniorky Tereza Soukupová /2 body/ a Barbora Suchanová /3 body/.“