Sedm statečných a jedna nemocná aneb Úspěšný víkend kadetek v Brně

Strakonické kadetky navázaly na páteční první vítězství strakonických žen v ŽBL a z Brna odvážejí dvě výhry.

KP Brno – BK Strakonice 65:72 (18:27 40:41 53:60)

Za Strakonice hrály a střílely: Junková 15, Čadková 14, Chylíková a Jánská po 12, Baloušková a Žáčková po 7, Hauserová 3, Johanesová 2.

BK Žabiny Brno – BK Strakonice 62:75 (19:23 37:48 54:62)

Za Strakonice hrály a střílely: Junková 20, Baloušková 15, Čadková 13, Jánská 10, Chylíková 9, Žáčková 6, Johanesová 2.

Obě brněnská utkání byla hodně podobná a 72 minut z 80 jsme vedli. V sobotu se nám lépe povedl nástup do utkání (21:11), přesto toto utkání bylo nakonec dramatičtější. KP Brno se totiž podařilo 5 minut před koncem utkání snížit na rozdíl 2 bodů (60:62). Závěr utkání jsme dohráváli bez zdravotně indisponované Káji Hauserové (teplota). K velké bojovnosti děvčata dokázala přidat i herní přehled a závěr zápasu jsme kontrolovali.

V neděli družstvo Žabin naposledy vedlo v první čtvrtině (6´: 11:10). Na šňůru, kterou soupeřky v posledních minutách prvního poločasu dokázaly snížit na rozdíl jednoho bodu, jsme navázali po poločase (26´: 42:53). Perfektním taktickým výkonem ve zbytku utkání jsme soupeřkám nedovolily pomyslet na zvrat v utkání.

Rozhodujícím faktorem, kromě velké bojovnosti a toho, že jsme opět působili jako tým, byl nízký počet ztrát míčů, které nás doposud limitovaly (13 ztrát míče v každém zápase oproti 24 ztrátám KP a 27 ztrátám Žabin).

Mohl bych zde jmenovat všechny hráčky, že ke svému dobrému výkonu přidaly i kus navíc, který věnovaly týmu. Po nepovedeném začátku sezóny holky předvedly výkony, který vypovídají o jejich kvalitách. O tom, že tvoří tým, který je schopný prodat tvrdou práci na trénincích a vítězit.