Skvělá výhra kadetek nad USK v třetím adventním víkendu

V posledním dvojkole první poloviny extraligy kadetek jsme v sobotu zvítězili na USK, v neděli byl šťastnější soupeř.

USK Praha – BK Strakonice 62:66 (19:15 37:29 51:48)

Za Strakonice hrály a střílely: Junková 13, Chylíková 10, Jánská 10, Žáčková 10, Hauserová 9, Čadková 8, Baloušková 6, Bártů, Johanesová, Klímová.

Po povedeném začátku utkání se USK dostal do utkání zónovou obranou, se kterou jsme si v prvním poločase nedokázali poradit. Ve druhém poločase se nám podařilo vedení soupeřek snížit, přesto jsme čtyyři minuty před koncem prohrávali o 5 bodů (60:55). Zvrat v utkání zařídila Míša Jánská, která ve třech po sobě následujících útocích potrestala zónovou obranu úspěšnými střelami za 3 body.

BK Strakonice – USK Praha 44:53 (10:10 17:24 28:40)

Za Strakonice hrály a střílely: Hauserová 9, Chylíková 7, Jánská 7, Bártů 6, Čadková 5, Baloušková 4, Junková 3, Žáčková 2, Johanesová 1, Klímová Marie.

V nedělním utkání jsme tahali za kratší konec, soupeřky po celou dobu v utkání mírně vedly, rozhodující náskok získali v posledních třech minutách třetí čtvrtiny (28:40). Bojovným výkonem se nám podařilo dvě minuty před koncem utkání snížit na rozdíl 2 bodů (44:46).

V utkání jsme si vypracovali více střeleckých pokusů (59:50), zklamala nás úspěšnost dvoubodových pokusů (47/11= 23%). Soupeř však střílel více trestných hodů (27/16 oproti našim 12/7).

Tentokrát můžeme být právem roztrpčeni z výkonu rozhodčích, kteří utkání vůbec nezvládli a výraznou měrou přispěli k nervozitě na hřišti i v hledišti. Jejich rozhodování nás tentokrát stálo možnost určit výsledek sportovním způsobem.