Pěkný výkon proti favorizovanému KP Brno

Brňanky potvrdily roli favoritek, ta se však nerodila úplně lehce, když ještě na začátku druhé čtvrtiny držely domácí Jihočešky hratelný rozdíl. Ten jim ale v průběhu druhé čtvrtiny utekl, a i přes vyhranou třetí čtvrtinu nedokázaly soupeřkám cestu za výhrou výrazněji zkomplikovat.

Brňanky měly utkání pod kontrolou, potrestaly 28 ztrát domácích 22 body (6:22) a dařily se jim brejky (8:21). Jenže pod košem dovolily Jihočeškám 19 útočných doskoků (celkem doskoky 51:48), což se promítalo i dění na hřišti.

Nejlepší střelkyní zápasu byla hostující Emily Potter s 22 body, Ludmila Dudáčková doručila 14 bodů a Sarah Beránková přidala 11 bodů včetně důležité trojky ve druhém poločase, když Strakonice nepříjemně dotíraly. Strakonice vedla Anna Rosecká s 11 body.

BK Strakonice – KP Brno 51:73 (10:19, 24:42, 38:55).

Body: Rosecká 11, Suchanová a Vydrová 10, Růžková 6, Vorlová a Petrušková 4, Horsáková, Jánská a Soukupová 2 – Potter 22, Dudáčková 14, Beránková 11, Remenárová 9, Kopecká 6, Fadrhonsová a Page 4, Paťorková 2, Hadačová 1. Rozhodčí: Vávrová, Kovačovič, Bohata. Fauly: 21:15. Trestné hody: 6/4:26/17. Trojky: 20/5:19/4. Hráno bez diváků.