Pěkný výkon proti favorizovanému KP Brno

I. liga žen

Brňanky potvrdily roli favoritek, ta se však nerodila úplně lehce, když ještě na začátku druhé čtvrtiny držely domácí Jihočešky hratelný rozdíl. Ten jim ale v průběhu druhé čtvrtiny utekl, a i přes vyhranou třetí čtvrtinu nedokázaly soupeřkám cestu za výhrou výrazněji zkomplikovat.

Brňanky měly utkání pod kontrolou, potrestaly 28 ztrát domácích 22 body (6:22) a dařily se jim brejky (8:21). Jenže pod košem dovolily Jihočeškám 19 útočných doskoků (celkem doskoky 51:48), což se promítalo i dění na hřišti.

Nejlepší střelkyní zápasu byla hostující Emily Potter s 22 body, Ludmila Dudáčková doručila 14 bodů a Sarah Beránková přidala 11 bodů včetně důležité trojky ve druhém poločase, když Strakonice nepříjemně dotíraly. Strakonice vedla Anna Rosecká s 11 body.

BK Strakonice – KP Brno 51:73 (10:19, 24:42, 38:55).

Body: Rosecká 11, Suchanová a Vydrová 10, Růžková 6, Vorlová a Petrušková 4, Horsáková, Jánská a Soukupová 2 – Potter 22, Dudáčková 14, Beránková 11, Remenárová 9, Kopecká 6, Fadrhonsová a Page 4, Paťorková 2, Hadačová 1. Rozhodčí: Vávrová, Kovačovič, Bohata. Fauly: 21:15. Trestné hody: 6/4:26/17. Trojky: 20/5:19/4. Hráno bez diváků.