Starší žačky přivezly dvě vítězství ze západu Čech

Novinky Starší žákyně

Strakonické starší žákyně vstoupily do žákovské ligy úspěšně. V sobotu si poradily s plzeňskými soupeřkami a v neděli s týmem z Karlových Varů. V Plzni naše děvčata nenechala nic náhodě a ujala se vedení od začátku zápasu a vedení celý zápas jen navyšovala. Nedělní zápas v Karlových Varech nebyl tak jasnou záležitostí. V začátku utkání se nám nedařilo a ve 4. minutě tabule ukazovala pro Strakonice nepříznivý stav 7:0. Do konce 1. čtvrtiny se podařilo našim děvčatům stav srovnat na 13:13. Od této chvíle se náš tým ujal vedení a soupeře už do vedení nepustil, i když to bylo v některých chvílích dost těžké. Náskok 12 bodů, s kterým jsme šly do druhé půle, jsme rázem ztratily a soupeř se ve 4. minutě třetího dějství dostal na rozdíl pouhopouhého 1 bodu.

Pochvalu za svou hru zaslouží celý tým, především mladší hráčky ročníků 2008, které měly na výhrách nemalou zásluhu. Individuálně se nejlépe prosazovala Denisa Bittnerová.

DBaK Plzeň – BK Strakonice 25:103 (5:23, 17:45, 17:77).

Body: Denisa Bittnerová 41 (7/1), Tereza Šimová 20 (7/6), Eliška Košáková a Johana Rizáková po 10, Karolína Korcová 8, Anna Davidová 6, Lucie Veselková 4 (2/0), Magdaléna Viererová 4 a ještě hrála Tereza Malířská.

BK LOKO K. Vary – BK Strakonice 44:57 (13:13, 17:29, 34:45).

Body: Denisa Bittnerová 21 (10/5), Tereza Šimonová 13 (4/3), Eliška Košáková 9 (1/1), Malířská 6 (2/2), Karolína Kotrcová 3 (2/1), Anna Davidová 3 (2/1), Johana Rizáková 2 a dále hrály Magdaléna Viererová a Lucie Veselková.