Nad Hradcem Králové jsme vedli do 25. minuty

I. liga žen

Ani velmi dobrý první poločas nestačil k lepšímu výsledku basketbalistkám Strakonic na domácí palubovce proti Hradci Králové. Východočešky nakonec vybojovaly zlepšeným výkonem v druhé půli výhru 55:77.

4. kolo Chance ŽBL, pátek 14. října:

BK Strakonice – Sokol Hradec Králové 55:77 (20:15, 33:32, 50:58).

Body: Jánská 12, L. Vydrová 10, Štenclová a Lišková 8, Horsáková 6, Matasová a Junková 4, Hauserová 3 – Zeithammerová 14, Pokorná 13, Effangová 12, Čuperková a Matušková 11, Velichová a Brožová 5, Levínská, Bolardtová a Leopoldová 2. Rozhodčí: Ulrych, Barták, Heindrich. Fauly: 17:20. Trestné hody: 13/19:8/11. Trojky: 2/8:9/35. Přihlíželo 80 diváků.

Přitom Jihočešky v první půli kontrolovaly hru a ani jednou neprohrávaly. Až těsně před přestávkou Lvice dokázaly srovnat skóre a do půle si odnesly nejtěsnější ztrátu. Strakonice si dokázaly ještě pět minut udržet vedení, než přišel velký nápor Lvic, který přinesl dvouciferné vedení favoritkám. To zápas zlomilo a Strakonice už nedokázaly kontrovat.

Lvice předvedly výrazně lepší úspěšnost střelby za dva i za tři body, navíc ztratily méně míčů. Vyrovnanou ofenzivu Hradce vedla se čtrnácti body Kateřina Zeithammerová, o bod méně dodala Martina Pokorná. Strakonice se spoléhaly na dvanáct bodů Michaely Jánské a deset bodů s jedenácti doskoky Luisy Vydrové.