Z povinné výhry se radovaly brněnské Žabiny

I. liga žen

Bez své nejlepší střelkyně Luisy Vydrové neměl BK Strakonice proti Žabinám Brno dostatek zbraní na odpor, v 16. kole Chance Ženské basketbalové ligy doma prohrál 46:89. Nejvýrazněji se na debaklu podílela druhá čtvrtina, kterou hostující celek opanoval 23:6.

BK Strakonice – Žabiny Brno 46:89 (12:21, 18:44, 29:62).

Body: Ebenhöhová 9, Soukupová 8, Rosecká 7, Najbrtová 6, Matasová a Hauserová 5, Pitrová a Jánská 3 – Cunane 20, Vondráčková 19, Hamzová a Knežević 11, Šoukalová a Čechová 8, Stoupalová 6, Vacková 3, Mezihoráková 3. Rozhodčí: Bohata, Výborný, Barták. Fauly: 20:18. Trestné hody: 7/11:22/27. Trojky: 5/25:5/24. Přihlíželo 70 diváků.

Na úvodní trojku domácí Michaely Jánské reagovaly Brňanky patnáctibodovou sérií – a bylo po dramatičnosti. Ve skvělé formě hrající Elissa Cunane zářila od úvodu i proti Jihočeškám, za pouhých 22 minut nakonec zvládla 20 bodů, 13 doskoků, tři asistence a dva bloky. Když se to všechno sečte, je z toho užitečnost 40.

Na své střelecké dny zavzpomínala hostující veteránka Michaela Vondráčková, když se blýskla 19 body (zakončení 8/16, z toho trojky 3/6). Eliška Hamzová s Nikolinou Kneževič nastřádaly po 11 bodech. Lenka Šoukalová doplnila osm bodů sedmi zisky.

Domácí tým se dvouciferné střelkyně nedočkal, devatenáctiletá pivotka Kateřina Ebenhöhová, jež na jih Čech zamířila právě ze Žabin v průběhu aktuálního ročníku, zaznamenala devět bodů. Další hráčka z lavičky Barbora Soukupová ji doplnila osmi body.