Skvěle! Z Brandýsa si vezeme mečbol

Sérii o všechno začaly strakonické basketbalistky skvěle. V baráži o extraligu pro sezonu 2023/24 si přivezly z Brandýsa nad Labem výhru.

DSK Brandýs – BK Strakonice 54:82 (8:30, 27:41, 38:70)

Body Strakonic: K. Hauserová 18, A. Junková 15, L. Vydrová 13, S. Lišková 12, J. Vydrová a M. Jánská 7, K. Ebenhöhová 4, A. Matasová, N. Bernasová a A. Březinová 2. Trestné hody: 21/17:25/18. Trojky: 5/3:9/6. Doskoky celkem: 33:23. Osobní chyby: 24:18.

Barážová série se hraje pouze na dva vítězné zápasy. Strakonické basketbalistky ji začaly přímo báječně, když první čtvrtinu na palubovce soupeřek vyhrály o 22 bodů. Ve druhé čtvrtině začaly hráčky Brandýsa rozdíl ve skóre stahovat, přesto šly basketbalistky od Otavy na druhý poločas s komfortním náskokem 14 bodů. A liché čtvrtiny Strakoňandám šly. V té třetí to zase padalo jim, vedly po ní o 32 bodů a bylo rozhodnuto. V závěrečné části domácí hráčky skóre kosmeticky upravily, ale na výhře hostů již nic změnt nemohly.

Strakonice vedou v sérii 1:0 na zápasy. Ta se nyní stěhuje do strakonické STARZ arény. „O záchraně extraligy můžeme rozhodnout již ve druhém zápase na domácí palubovce. Hraje se v neděli 14. května od 15 hodin. Přijďte fandit v bílém a vytvořit tak hráčkám tu pravou domácí atmosféru,“ zve fanoušky na utkání asistent trenéra a tiskový mluvčí BK Strakonice Petr Martínek.