Starší žákyně doma uspěly napůl

Liga starších žákyň pokračovala o víkendu 7. – 8. října dalším dvoukolem, které k Otavě zavedlo soupeře z hlavního města.

4. kolo, sobota 7. října:

BK Strakonice – USK Praha 58:61 (19:15, 37:28, 50:41).

Body: Kotrčová 27, Grossová 10, Karoľová 7, Holínová a Mlnaříková 5, Hátlová a Mrázová 2.

Velmi povedené utkání odehrály starší žákyně proti loňským mistryním republiky. Od úvodního hvizdu jsme soupeřky zaskočili aktivitou v obraně i útoku, dařila se nám střelba a dařilo se eliminovat výškovou převahu soupeřek. Škoda, že jsme se v závěru „bály vyhrát“. Zbytečnými, až nepochopitelnými chybami a neproměněnými TH (10:3 v poslední čtvrtině) jsme tři minuty před koncem přišly o vedení a celkově cenné vítězství. Přesto tým zaslouží velikou pochvalu. Velmi dobře zahrály Kotrčová, Grossová, Mrázová a Holínová

5. kolo, neděle 8. října:

BK Strakonice – HB Basket Praha 69:45 (19:10, 33:19, 50:29.

Body: Kotrčová 33, Karoľová 12, Mrázová 10, Bartáčková, Holínová a Zemanová 4, Mlnaříková 2.

Povinné vítězství se rodilo velmi pomalu. Sobotní zápas nás stál hodně sil, a to se projevilo hned v úvodu nedělního utkání. Nekoncentrovanost v zakončení, neproměněné jasné šoupálky, zbytečné ztráty. Nástupem do druhé půle jsme vše zlepšily, začaly proměňovat šance a postupně jsme si vytvořily dvacetibodový polštář, který se nám podařilo udržet až do konce.