Ženy si pojistily druhé místo v první lize

V předposledním dvoukole dlouhodobé části prvoligové soutěže basketbalistek čekaly na hráčky Strakonic soupeřky ze Sokola Nusle a HB Praha. Dvěma výhrami si Jihočešky pojistily druhé místo tabulky.

Úkol pro strakonické basketbalistky zněl před předposledním dvoukolem základní části první ligy jasně. Porazit oba soupeře, se kterými v první polovině sezony prohrály, odrazit tak jejich tlak v tabulce, a věřit ve ztrátu dalších blízkých pronásledovatelů. To vše vyšlo a druhé místo by již nemělo Jihočeškám utéct.

BK Strakonice – Sokol Nusle 74:67 (12:18, 38:30, 56:48)

Body Strakonic: A. Jeništová 15, K. Tomšovicová 13, E. Matoušková a L. Housková 10, K. Hauserová 9, P. Reisinger 8, N. Bernasová 6, S. Vadlejchová 3. Trestné hody: 43/23:34/21. Trojky: 14/5:25/8. Doskoky: 41:34. Fauly: 26:31.

Důležitý duel nazačaly Jihočešky vůbec dobře a první čtvrtinu prohrály o šest bodů. Ve druhé se zvedly, skóre otočily a ve druhém poločase si již výhru pohlídaly. V utkání plném faulů se Strakoňandám nedařily trestné hody, naštěstí měly s touto herní činností problémy i soupeřky.

BK Strakonice – HB Aritma 69:65 (18:16, 33:26, 48:48)

Body Strakonic: K. Hauserová 14, K. Tomšovicová 13, E. Matoušková a A. Jeništová 10, P. Reisinger 9, L. Housková 7, N. Bernasová 4, S. Vadlejchová 2. Trestné hody: 28/17:27/19. Trojky: 22/6:18/4. Doskoky: 51:32. Fauly: 21:23.

Ani druhý víkendový zápas nepostrádal na dramatičnosti. Po prvním poločase si Jihočešky vybudovaly mírný náskok, o který však ve třetí čtvrtině přišly. Závěrečná čtvrtina přinesla pořádné drama se šťastným koncem pro domácí basketbalistky.

K poslednímu dvoukolu zajíždějí Strakoňandy první dubnový víkend nejprve na palubovku Sokola Pečky (7. místo) a druhý den na Studánku Pardubice (11.). V aktuální tabulce jsou druhé se ztrátou tří bodů na Spartu. Ta již je tak vítězem dlouhodobé části. Jihočešky mají náskok dvou bodů na další čtveřici týmů za sebou.