Juniorky se vrátily z hlavního města s prázdnou

Basket Slovanka – BK Strakonice 90:70 (21:16, 47:33, 71:54).

Body: A. Junková 16, A. Stiborová 14, B. Suchanová 11, T. Soukupová 8, K. Baloušková, L. Čadková po 6, M. Jánská 4, V. Roučková, K. Hauserová po 2, T. Nepodalová 1

Komentář trenéra Petra Martínka: „Do Prahy jsme odcestovali bez zraněné kapitánky Sáry Vadlejchové. Už podle postavení v neúplné tabulce /Basket Slovanka 2. místo a my 8. místo/ jsme očekávali, že soupeřky jsou lídry soutěže i favoritem tohoto utkání. Do utkání jsme vstoupili koncentrovaně a s odhodláním poprat se o co nejlepší výsledek /v 8. minutě 14:15/. V průběhu 40 minut utkání jsme předvedli famózní týmový výkon na obou polovinách hřiště. Hráčky Slovanky Praha v utkání aplikovaly zónový presink, který nám zpočátku dělal jisté potíže. Postupem času jsme však našli recept na zvolený způsob obrany. Škoda střeleckého výpadku /3 minuty/ v druhé desetiminutovce, kde soupeřky z Prahy získaly rozhodující dvouciferný náskok. Limitovalo nás dnes i větší množství ztrát /11-25/. V utkání nás zdobil aktivní pohyb na hřišti, výtečná týmová spolupráce a rychlý posun míče z rukou i přesné přihrávky pod koš. Tímto způsobem hry jsme hráčky Basket Slovanky zaskočily a stále jsme v průběhu 3. a 4. čtvrtiny byli na dostřel /54-69 nebo 62-79/. V posledním dějství se hra přelévala ze strany na stranu, ale soupeřky využily svých zkušeností a takticky závěr zvládly. Holky ze Strakonic dnes podaly vynikající výkon – korunovaný rychlým přechodem na útočnou polovinu hřiště. Překonáním zónového presinku jsme se dostávali do přesilových situací, které jsme úspěšně zakončovali. Zahrála si celá lavička /všechny basketbalistky skórovaly/, která předvedla, že jim extraligová soutěž sluší. Během utkání jsme ukázali pohledné a kombinačně zdařilé akce. Dnes jsme dokonce soupeřky předčily v doskocích v poměru 49:43. Potěšitelný byl start a návrat Violet ROUČKOVÉ /2002/ po roční odmlce způsobené zraněním kolene /dnes autorka 2 bodů/“

Sokol Nusle – BK Strakonice 71:59 (19:16, 33:27, 61:52).

Body: T. Soukupová, B. Suchanová po 14, M. Jánská 9, K. Baloušková 7, A. Stiborová 4, A. Junková, K. Hauserová, T. Nepodalová po 3, L. Čadková 2

Komentář trenéra Petra Martínka: „Dnes jsme nedokázali navázat na impozantní výkon ze včerejška. Vstup do utkání byl skvělý – po přesných střelách jsme si vybudovali 12-ti bodový polštář /16:4/, který jsme záhy ztratili po individuálních chybách a nepřesných přihrávkách. Soupeřky z Nuslí naše chyby i nekoncentraci využily ve svůj prospěch a po 1. čtvrtině vedly v poměru 19:16. V dalších částech utkání jsme střídali různé typy obranných systémů /osobní obrana, zónová obrana 2 x 3 i osobní presink se zdvojováním/, kde jsme agresivitou i aktivním pohybem získávali míče, ale útoky i střelba z volných pozic nebyly dnes úspěšné. Soupeřky z Nuslí nás v průběhu 30 minut již nepustily do utkání. Ze všech sil jsme chtěli obrátit nepříznivý stav, ale ani častým střídáním hráček jsme nenašli „střeleckého lídra utkání“. Vyhráli jsme na počet střel /88/24 ku 74/28/, množství ztrát /18 ku 30/, ale úplně jsme vyhořeli na doskoku /48 ku 72/. Zajímavostí je, že každou čtvrtinu jsme prohráli o 3 body. Holky bojovaly jako lvice, ale dnes se k nám bohužel basketbalové štěstíčko v nuselské sokolovně otočilo zády.“